Ana SayfaBeslenmeDüzenli Limon Suyu İçmenin 11 Faydası

Düzenli Limon Suyu İçmenin 11 Faydası

-

Limon, C vitamini, B-kompleks vitaminleri, kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum ve pektin lifleri açısından oldukça zengindir. Kahvaltıdan 15-30 dakika önce su ile seyreltilmiş limon suyu içmek sağlık açısından büyük yararlar sağlamaktadır. İşte bu yararlardan bazıları;

1-) Bağışıklık Sistemi
Limon, tam bir C vitamini deposudur. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve özellikle stresli günlerde vücuda direnç kazandırır.

2-) Kalp Sağlığı
Potasyum, kalp sağlığı, beyin ve sinir fonksiyonları açısından oldukça önemli bir mineraldir. Limon ise potasyum açısından çok zengin bir besindir. Düzenli limon suyu içmek, kalp ve beyin sağlığına iyi gelir.

3-) Sindirim Sistemi
Limon, aynı zamanda sindirim sistemine de destek sağlar. Mide ekşimesi, geğirme, şişkinlik ve hazımsızlık gibi rahatsızlıkları hafifletmeye yardımcı olur.

4-) Toksin
Karaciğerin enzim fonksiyonunu arttıran limon, iyi de bir toksin atıcıdır.

5-) Nefes
Ferah bir nefes sağlayan limon, diş eti iltihaplarını giderir. Ağız kokusunu ve diğer ağız ve diş hastalıklarını önlemeye yardımcı olur. Uzmanlar, dişlerinizi fırçaladıktan sonra limon suyu içilmesini önermektedirler.

6-) Cilt Sağlığı
Limon suyu, kırışıklıkları azaltmak, yara ve yaşlılık lekelerini gidermek için kullanılabilir.

7-) Kilo
Limon, iştah kesmeye yardımcı olan pektin lifleri açısından zengin bir besindir ve kilo vermenize yardımcı olur.

😎 İltihaplar
Düzenli olarak limon suyu içmek, eklemler başta olmak üzere, vücutta iltihap oluşmasını engellemeye yardımcı olur.

9-) Enerji
Limon suyu enerji verir ve hatta depresyon ve anksiyete riskini azaltır. Limon kokusu da sinir sistemini sakinleştirici bir etkiye sahiptir.

10-) Kafein
Sabahları limon suyu içmek kafein içeren içecekler içmekten çok daha etkilidir. Limon suyu, günlük kafein tüketiminizi azaltmanıza yardımcı olur. Özellikle öğleden sonraları enerji düşüşü yaşamanızı engeller.

11-) Viral Enfeksiyonlar
Sıcak içilen limon suyu, viral enfeksiyonları önlemekte etkilidir. Limon suyu, boğaz ağrılarını gidermeye yardımcı olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz