Ana SayfaModaLibidoyu Arttıran Yiyecekler

Libidoyu Arttıran Yiyecekler

-

Son zamanlarda yatağa yattığınızda uykuya her zamankinden daha istekli olduğunuzu düşünüyorsanız, cinsel hayatınızın güçlendirilmesi gerekiyor olabilir. Aslında bunun için tek yapmanız gereken, libidoyu artırmak ve ruh halinizi iyileştirmek için beslenme programınıza birkaç anahtar besin eklemektir. Bu yazımızda, cinsel hayatınızı güçlendirecek ve libidoyu arttıran yiyecekler listesinde yer alan 10 besini bulabilirsiniz…

1. Ahududu

Libidoyu Arttıran Yiyecekler

Hem çilek, ahududu, yaban mersini gibi “berry” meyveler hem de keten tohumu gibi tohumlar, ruh halinizi iyileştirmek için harikadır. Yatak odanızı hareketlendirmeye ihtiyacınız varsa, fitokimyasallar yönünden zengin olan bu yiyecekleri, libidoyu arttırmak için de kullanabilirsiniz.

2. Brokoli

Brokoli ve Cinsel Sağlık

İster çiğ, ister haşlanmış, isterseniz de sote olarak tüketebileceğiniz brokoli, libidoyu arttıran yiyecekler arasında yerini alıyor. Brokoli listeye, yüksek C vitamini içeriği ile giriyor, çünkü C vitamini, kan dolaşımına yardımcı olur ve aynı zamanda kadınlarda libido artışı ile ilişkilendirilir.

3. Karanfil

Karanfil Libidoyu Arttırıyor

Karanfil Hindistan’da, erkeklerde cinsel işlev bozukluklarının tedavisinde yüzyıllardır kullanılıyor. Uzmanlar, karanfil özlerinin, erkeklerin cinsel performansında bir artış meydana getirdiğini belirtiyor.

4. İncir

incir

İncir de libidoyu arttıran yiyecekler arasında yer alıyor. İncir, doğurganlığın uyarıcıları ve feromonların salgılanmasını arttırıyor.

5. Karpuz

Libidoyu Arttıran Yiyecekler

Libidonuzu arttıracak tatlı bir lezzet peşindeyseniz, tercihinizi çikolataya değil karpuza yöneltin. %92’si su olan karpuzun kalan %8’lik kısmı, cinsel sağlık için önemli besin maddeleri içeriyor. Geçtiğimiz yıllarda yapılan bir araştırma karpuzun, kan damarlarında Viagra benzeri etkiler yarattığını gösterdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz