Ana SayfaCilt BakımıLazer Epilasyon Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Lazer Epilasyon Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Lazer Epilasyon Uygulaması

-

Lazer Epilasyon İçin: Tüy sorunu kadınların en büyük sorunlarındandır çünkü tüyleri almak hem zamandan hem de bütçenizden alıp götürür. Üstelik tüy alma işlemini neredeyse her hafta tekrarlamanız gerekir. Bu da daha çok zaman ve para kaybı demektir. Ancak teknolojinin ve tıbbın gelişmesiyle artık lazer epilasyon işlemi çıktı. Bu işlemle hem zamandan hem de paradan tasarruf edilerek büyük kolaylıklar sağlanıyor.

Nedir?

Lazer epilasyon ciltte tüylerin olduğu bölgede lazer enerjisi kullanılarak tüylerin aşama aşama azaltılarak kalıcı bir şekilde yok edilme işlemidir. Bu işlem tabi ki deriye zarar vermeden gerçekleştirilir. Lazer ışığı klasik olarak kullanılan ışıktan farklıdır. Tek dalga boyuna sahiptir ve düz bir şekilde ilerler.

Nasıl Etki Gösterir?

Lazer epilasyon çalışma mekanizması olarak kıl köklerine etki gösterir. Milisaniyelik atışlar yaparak kıl kökünde yoğunlaşır. Renk veren melanin pigmenti bu ışığı emer ve çevre dokulara zarar verilmemiş olunur. Lazer epilasyon kıl köklerine bu şekilde etki eder ve lazer ışığı yüksek ısı sayesinde kıl köklerini tahrip eder. Ve bu işlem tekrarlandıkça kıllar artık çıkmamaya başlar. Önce kıllar zayıflamaya ve incelmeye başlar. İlk seanstan sonra bile zayıflayan kılları görebilmeniz mümkün.

Kimlere Uygulanabilir?

Tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı vaat eden lazer epilasyon işlemi esmer tenlerden çok beyaz tenlileri sever. Leke kalma olasılığı bugün ki teknolojilerle oldukça düşük. Ancak esmer tenlerde bu olasılık beyaz tenlilere oranla yüksek. Ancak lazer epilasyon işlemi doğru cihazlarla doğru ellerde uygulandığı zaman istenmeyen durumların olma olasılığı oldukça düşük. Bu işlem ergenlik dönemini atlatmış genç kızlardan itibaren uygulanabilir.

Kimlere Uygulanmaz?

Epilasyon işlemi deri hastalığı olan sedef hastalığı olan kişilere uygulanmaz. Ayrıca beyaz tüylere sahip olan kişilere de kullanımı önerilmiyor. Hamilelerin de bu işlemi yaptırmak için hamilelik dönemini bitirmelerini beklemeleri gerekiyor. Ayrıca roaccutane gibi ağır sivilce ilaçları kullanan kişilerin derileri oldukça hassaslaştığı için bu ilacı kullanım süresinde lazer epilasyon yaptırmamaları gerekiyor. Kalıp pili taşıyan hastalarda da kullanımı kontrendike.

Nerelerde Uygulanır? Lazer epilasyonu için kurulan sağlık merkezleri mevcuttur. Bunlar dışında bu işlemi yapan özel hastaneler de bulunuyor. Güvenilirlik açısından buraların tercih edilmesi daha uygun olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz