Ana SayfaHastalıklarKuyruk Sokum Ağrısı Nedir? Sebepleri Nelerdir?

Kuyruk Sokum Ağrısı Nedir? Sebepleri Nelerdir?

-

Kuyruk sokum ağrısı kuyruk sokum bölgesinde görülen ciddi bir rahatsızlık durumudur. Kuyruk sokum ağrıları genellikle yaralanmalar, incinmeler ve zorlanmalara bağlı olarak ortaya çıkar. Kuyruk sokum kemiğinde görülen ağrılarla kendini belli eder. Kuyruk sokum bölgesi ebat olarak küçük olmasına rağmen çok önemli görevler üstlenir.

Kuyruk Sokum Ağrısı Sebepleri Nelerdir?

Kuyruk sokum ağrısının birçok sebebi olabilir. Omurga ve kuruk sokum bölgesinde yaşanan incilmeler ana sebebidir. Egzersiz çalışmaları sırasında belin alt bölgesinde alınan derbeler kuyruk sokum ağrısına neden olur. Buz pateni yapan kişiler düşmelere bağlı olarak kuyruk sokum ağrısı yaşarlar. Attan düşmek, kaza yapmak , aynı hareketi sürekli tekrar etmek kuyruk sokum ağrısını tetikler. Uzun süre bisiklet sürenlerde görülür. Kuyruk sokum ağrısı bazı durumlarda tümörün belirleyicisi olabilir. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak istekelt sisteminde vedokusunda yaşanan gelişmeler kuyruk sokum ağrısına neden olur. Kemik kanseri olanlarda ve omurga sinir sıkışması yaşayanlarda kuyruk sokum ağrısı çokça görülür.

kuyruk sokum agrisi

Kuyruk Sokum Ağrısı Teşhis ve Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kuyruk sokum ağrısında tıbbi tedavi almak şarttır. Kişi mutlaka doğru bir oturma pozisyonuna sahip olmalıdır. Sıcak su torbası uygulaması ile kişi rahatlatılır. Günde 4 defa 10 dk şeklinde sıcak su tedavisi yapılır. Uzman birinden masaj yaptırarak kuyruk sokum ağrısından kurtulabilirsiniz. Tedavi süresinde mutlaka uzman doktoradan destek almak gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz