Ana SayfaKişisel BakımKusursuz Manikürün Püf Noktaları

Kusursuz Manikürün Püf Noktaları

-

Bakımlı eller, bir kadının olmazsa olmazları arasındadır. Havalı bir saç, çekici bir makyaj, fiziğinize uygun harika kıyafetler ve hepsini tamamlayan bakımlı eller. Unutmayın elleriniz sizin imzanızdır. Her zaman bakımlı ve temiz olmasına özen göstermelisiniz.

Bakımlı ellere sahip olmak sandığınız kadar zor değil, yeterki manikür yaparken bunlara dikkat edin.

  • Kağıt Törpü

Metal törpüler sert oldukları için tırnak kökünüzü oynatarak, tırnağınıza zarar verebilir. Ayrıca tek kullanımlık kağıt törpüler çok daha hijyenik ve sağlıklıdır.

  • Törpüleme Metodu

Küt, oval, sivri, köşeli, yuvarlak… Hangisini tercih edeceğiniz önemli değil. Ancak törpülemeye başlarken oval şekil vermeniz tırnağınızı istediğiniz şekle sokmanızda kolaylık sağlayacaktır.

  • Etlerinizi Kesmeyin

Etlerinizi kesmeniz sağlıksız olduğu gibi, etlerinizin kısa sürede uzamasına ve şeytan tırnağı oluşumuna neden olacaktır. O nedenle tırnak diplerinize yumuşatıcı sürüp bir süre bekleyin ve eski bir diş fırçası ile geriye doğru itin. Bunun için güzellik marketlerinde satılan ürünler de mevcut.

  • Etlerinizi Kesmekte Kararlıysanız

Etlerinizin iyice yumuşadığından emin olun ve tırnak diplerine çok bastırmadan kenardaki etleri yüzeysel olarak pens ile alın, üst kısımlar için tırnak makası kullanmanız birkaç gün sonra derilerin kalkmasını önleyecektir.  Böylece tırnak yatağına da zarar vermemiş olursunuz.

  • Tırnaklarınızı Ojeden Koruyun

Özellikle koyu renk oje tercih ediyorsanız en alta koruyucu sürmeyi ihmal etmeyin. Bu tırnaklarınızın sararmasını önleyeceği gibi, ojenizin kalıcı olmasını da sağlayacaktır.

  • Tırnak Etlerinize Bol Bol Yağ Sürün

Hem manikür sonrası hem de gün içerisinde aklınıza geldikçe tırnak etlerinize bakım yağı sürün ve geriye doğru itin. Manikürünüz daha uzun süre dayanacaktır.

  • Dezenfekte

Manikürünüzü evde yapıyor olsanız bile kullandığınız malzemeleri mutlaka dezenfekte etmelisiniz. Ayrıca kesme ve törpüleme işleminden sonra mutlaka alkol ile ellerinizi temizleyin. Hem mikropları öldürmüş olursunuz hem de törpü tozlarından kurtulur ojenizi daha güzel sürersiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz