Ana SayfaSaç BakımıKuru saçlar için en bilinmedik etkili çözümler

Kuru saçlar için en bilinmedik etkili çözümler

-

Saçım çok kuru ve sert ne yapmalıyım? Dediğinizi duyar gibiyiz. Kuru ve sert saçlardan daha yumuşak ve sağlıklı saçlara elbette kavuşabilirsiniz. Kış günlerinde bu durumu sıklıkla yaşamasanız da ihmale gelmez saçlar. Önleminizi her daim almanız gerekir. Yazın bu şikayetleri daha fazla yaşayabilirsiniz. Bu durum sıcaktan ve fazla güneşe maruz kalmaktan kaynaklanır. Kuru saçların güneşle temasıyla kırılmalar, saç dökülmeleri artar. Bu konuyla ilgili birkaç bilgi paylaşımında bulunacağız.

Kuru saçlar nasıl nemlendirilir?  Banyo yaptıktan sonra kurutma işlemini mümkün olduğunca az kullanmanız gerekiyor. Kurutma işlemi yoğun yaptığınızda saçlarınızın daha çok kurumasına neden olursunuz. Bu işlemlerin arasında Saç düzleştirici, maşa vb. ürünlerde geçerlidir. Mümkün olduğunca yoğun ısıyla temasından kaçınmanız gerekir. Duş alımında dahi aşırı sıcak su kullanmamaya dikkat etmeniz gerekir. Sürekli neme ihtiyaç duyar saçlarınız.

Kuru saçlar için doğal bakım: Kuru saçlara doğal bakımla bu durumdan kurtulabilirsiniz. Saç kuruluğunuz sona erdiğinde, saçlar daha canlı, hacimli, parlak ve sağlıklı görünür. Kuru ve sert saçlar için bir kaç öneride bulunacağız. Bu önerilerin en başında su geliyor. Su içmekle başlayabilirsiniz bu bakıma, tabi ki yalnızca su yeterlilik göstermemektedir. Bitkisel yağlar mükemmel yardımcılardır bu duruma yağ asitleri’ in  yumuşatma etkisi vardır. Birkaç bitkisel yağ karışımı uygulayarak saçlarınızı yumuşatabilirsiniz. Zeytin yağı en doğal yağlardan bir tanesidir.  Bal enfes tadı yanı sıra içerdiği enzimler sayesinde saçların nemlendirilmesinde başarılı doğal bir maskedir. Ayrıca saç köklerindeki bakterileri yok eder. Saçlarınıza macun şeklinde masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Saç nemlendirme köpükleriyle de destekleyebilirsiniz. Bu işlemler saçınızı nemlendirirken ayrıca canlılık getirecektir. Saç dökülmelerinin azaldığını da fark edilecektir. Bakımı haftada 1 veya 2 kere tekrarlayabilirsiniz. Artık daha yumuşak saçlara sahip olmak elinizde. Bu önerileri dikkate alıp uyguladığınız sürece etkisini göreceksiniz. Daha hacimli ve yumuşak saçlara sahip olmak size pozitif bir etki katacaktır. Güzel günler dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz