Ana SayfaCilt BakımıKuru Ciltlere Nasıl Makyaj Yapılır?

Kuru Ciltlere Nasıl Makyaj Yapılır?

-

Cilt bakımı, özellikle sürekli olarak makyaj yapan bayanlar açısından son derece önemli bir süreçtir. Cildinize ne kadar önem verirseniz, yapacağınız makyaj da o kadar başarılı olacak ve cilt sağlığınızı da maksimum seviyelerde tutmuş olacaksınız.

Cilt bakımına ne kadar özen gösterirseniz, makyajınızı da o kadar rahat yapacak ve cilt görünümünüzü de daha güzel bir hale getirmiş olacaksınız.

Kuru ciltlere makyaj yapma konusunda da son derece titiz davranmalı ve kuru ciltlerin, makyaj aşamasında son derece hassas olduklarını göz önünde bulundurmalısınız.

Cildinizi hazırlayın

Kuru ciltleri makyaja hazırlamak, makyajınızın daha doğal görünmesini sağlayacaktır. Bu nedenle, makyaj öncesi cildinizi güzelce temizlemelisiniz. Makyajdan önce cildi temizlemek, yağdan ve kirden arınmasını sağlamak demektir. Kirli ve yoğun yağlı bir cilde yapacağınız makyaj akabinde kötü sonuçlu görünümler elde edebilirsiniz.

Tonik kullanın

Cilt bakımlarında toniklerin önemini bilmeyen yoktur. Tonik kullanarak cildinizin ps değerlerini daha fazla dengede tutacak ve böylelikle gözeneklerin sıkışmasını sağlayacaksınız. Ek olarak, cilt temizleme süreçlerinde tonik kullanmayı da bir alışkanlık haline getirmelisiniz. Tonik kullanırken de, doğru markaları tercih etmelisiniz.

Cildinizi nemlendirin

Cildinizi her daim nemli tutmanız, daha kolay ve rahat makyaj yapmanızı sağlayacaksınız. Nemli tutmayı asla yağlı tutmakla karıştırmayın ve kullanacağınız kaliteli nemlendiriciler sayesinde makyajınızın daha güzel görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

Fondöten Seçimi

Bilindik marka, doğru ürün ve kaliteli fondötenler ile her daim başarılı makyaj uygulamaları yapabilirsiniz. Kuru ciltlerde kullanılabilecek fondötenler, ince yapılı, güneş ışınlarından koruyucu özelliği bulunan ve likit fondötenler olmalıdır.

Kapatıcı Seçimi

Likit özellikli kapatıcıları tercih ederek, hem göz altı morluklarına karşı önlem almış olacak hem de cilt üzerindeki kusurlarınızı kapatacaksınız. Kapatıcı seçimi yaparken de, bilinmiş ve tanınmış markaları seçmelisiniz.

Ruj Seçimi

Dudaklarınızda da ciltte yaşadığınız kuruluk problemlerini yaşıyorsanız, öncelik olarak kalıcı rujlardan uzak durmakta fayda vardır. Dudaklarınızda, nemli özellikleri taşıyan ruj ürünlerini kullanmalı ve dudak parlatıcıları da bir ek seçenek olarak göz önünde bulundurmalısınız.

Far Seçimi

Far seçimi yaparken, uygun renkleri seçmeli ve fırça kullanarak far uygulamasını tamamlamalısınız. Kuru ciltler için far seçimi yaparken, kuru ciltlere uygun olan far modellerini tercih etmelisiniz.

Kuru ciltlere sahip kişilerin yapmaması gerekenler

Kuru cilde sahipseniz ve makyaj yapma aşamasına geldiyseniz, asla parmaklarınızı kullanarak makyaj yapmayın. Cildinizin yeteri kadar kuru olduğunu düşünürsek, yapacağınız bu işlem de, cildinizdeki nemi tam anlamıyla hapsedecektir.

Makyaj yaparken, kuru cildiniz üzerinde kullanacağınız suya dayanıklı ürünler cildinize son derece zararlı ürünlerdir. Bu nedenle, suya dayanıklı ürünler adı altında satılan makyaj ürünlerinden uzak durunuz. Bu tür ürünler, ucuz ürünlerden ibaretse zaten suya dayanıklı değildir ve bilindik markalar ise suya dayanıklı ürünleri kullanarak kuru ciltleriniz üzerinde daha büyük problemler oluşmasına neden olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz