Ana SayfaCilt BakımıKuru Ciltler İçin Muz Maskesi

Kuru Ciltler İçin Muz Maskesi

Muz Maskesi

-

Kuru ciltler için muz maskesi: Hayatın koşuşturması içerisinde nasıl ruhumuz ve bedenimiz yorgun düşüyorsa cildimizde aynı şekilde yorgun düşmektedir. Bu yorgunluğu gidermek, cildimizi canlandırmak için çeşitli yöntemler deneriz. bu yöntemler çeşitli medikal işlemleri olabildiği gibi doğal yöntemler de olabilmektedirler. özellikle de hesaplı ve etkin olmaları açısından doğal yöntemler daha çok tercih ediliyor diyebiliriz. Bakımlı ve sağlıklı bir cilde sahip olma isteği hepimizde var fakat özellikle biz hanımlar bu konuda beylere oranla daha hassasız. Tabiri caizse bakımlı ve sağlıklı bir cilt için denediğimiz her yol mubahtır. Kimimiz kuru cilde kimimiz yağlı, kimimiz ise karma cilde sahibiz ve bu cilt tiplerine uygun birçok maske tarifi var. Bizim sizinle paylaşmak istediğimiz maske kuru cilt için olacak. Kuru ciltler için muz maskesi tarifini sizler vereceğiz. Bu maskeyi evde hazırlayarak kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

1 adet orta boy muz

1 çay kaşığı zeytinyağı

1 çay kaşığı bal

2 çay kaşığı süt

1 çay kaşığı yulaf unu

Uygulanışı

Hazırladığımız bir kabın içerisine yarım muzu iyice eziyoruz. Muzun içerisine bir çay kaşığı zeytinyağı ilave ediyoruz. Daha sonra bir çay kaşığı yulaf ununu ilave edip tekrar karıştırıyoruz son olarak belirtiğimiz ölçülerde olan bal ve sütümüzü ilave ederek malzemeleri iyice karıştırıp macun kıvamına getiriyoruz. Kuru ciltler için muz maskesini daha önceden temizlediğimiz yüzümüze bir fırça yardımıyla ya da parmaklarımızla yedirerek sürüyoruz.  Karışımı gözaltı hariç yüzümüzün geri kalan kısmına uygulayın. Eğer dekolte bölgelerine de uygulamak isterseniz malzemelerin ölçüsünü arttırarak yapabilirsiniz. Maskeyi, cildimizde yaklaşık 20 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Maskenin Faydaları

Hazırlamış olduğumuz kuru ciltler için muz maskesi kurumuş ve yıpranmış cildimizin neme olan ihtiyacını karşılamak ve cildimize ışıltı vermesi açısından çok faydalı bir maskedir.  Zeytinyağının cilde nem vermesi ve içindeki maddelerden dolayı kırışıklıklara karşı oldukça etkili olması maskenin kuru ciltler üzerinde etkisini arttırmaktadır. Yulaf unu ile cildin direncini arttırırken tam bir onarıcı görevi üstlenen balla kurumuş olan cildimize ışıltı kazandırmış olacağız.  Sağlık ve ışıltı yüzünüzden eksik olmasın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz