Ana SayfaCilt BakımıKuru Ciltler İçin Kil Maskesi

Kuru Ciltler İçin Kil Maskesi

-

Kuru ciltler için kil maskesi aktarlardan temin edilebilir. Kuru ciltler için aldığınız kil maskesini diğer maskelerin içine katarak kullanabilirsiniz. Kuru ciltlere uygun olan kırmızı kil bu tip ciltlere zarar vermeden cildi temizlemektedir ve ölü hücrelerden arındırmaktadır. Kuru ciltler için uygulanan bir sürü tarif vardır.

Kuru ciltler için kil maskesi yapar iken maskenize özellikle zeytinyağı, maya, badem yağı, vazelin ve gül suyu kullanabilirsiniz. Bunlar cildinizi canlandırır ve nemlendirir. Mesela kırmızı kil, deniz yosunu ve zeytinyağından yapabileceğiniz bir maske cildinizi nemlendirir. Cildinizi canlandırır ve cildinizin daha güzel kokmasını sağlar. Ayrıca bu maske cildinizdeki ölü derileri de temizler.

[irp posts=”840″ name=”Siyah Noktalar İçin Kil Maskesi”]

Bir diğer kuru ciltler için kil maskesi ise badem yağı, kırmızı kil, maya, gül suyu ya da ılık su ve şekerden yapılan kil maskesidir. Bu maskenin size sağladığı avantaj ise cildinizi tahriş etmeden peeling yapar. Portakal suyu, vazelin, elma suyu ve kilden yapacağınız maske ise cildinizi yumuşatır. Böylece kırışmasını önler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz