Ana SayfaCilt BakımıKuru Ciltler İçin Doğal Nemlendirici

Kuru Ciltler İçin Doğal Nemlendirici

-

Nemlendiriciler hayatımızın bir parçası oldu. Cildimizi soğuktan koruyor ve cildimizin çatlamasını azaltıyor ve önlüyor. Ancak satın aldığımız nemlendiriciler pek çok kimyasal madde taşıyor ve cildimizi koruyalım derken cildimize zarar veriyor. Özellikle hassas cildi olan kadınlarda yüzde kızarıklığa ve tahrişe yol açabiliyor. Bu yüzden kuru ciltler için doğal nemlendirici oldukça revaçtadir.

Kuru ciltler için doğal nemlendirici içerisinde hem kimyasal madde içermez hem de oldukça ucuzdur. Üstelik kuru ciltlere zarar vermediği gibi cildimizin temizlenmesinde oldukça da fayda sağlar. Cildi nemlendiren en önemli doğal nemlendiricilerden biri saf zeytinyağıdır. Zeytinyağını yüzünüze ince bir tabaka halinde sürebilirsiniz. Bu uygulama ile kırışıklıkların görünümü de azalmaktadır.

[irp posts=”305″ name=”Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri”]

Kuru ciltler için doğal nemlendirici arasında en önemlilerinden biri de baldır. Balı yüzünüze inci bir tabaka halinde sürüp yirmi dakika bekletebilirsiniz. Böylece cildiniz daha nemli ve yumuşak olacaktır. Gül suyu da cildinizi nemlendirir. Ancak burada önemli olan nokta gül suyunun yüzde yüz doğal olmasıdır. Eğer cildiniz hem kuru hem de siyah noktalı ve sivilceli ise çay ağacı yağını kullanmalısınız. Bu yağ cildinizi nemlendirirken ayrıca temizler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz