Ana SayfaCilt BakımıKuru Cilt İçin öneri: Muz maskesi

Kuru Cilt İçin öneri: Muz maskesi

-

Güzelliğinizin cildin nem ve yağ oranıyla doğrudan ilişkisi vardır. Kuru bir cilde sahip iseniz zamanla deformasyonlar oluşur. Kuru bir cilt hasar görür ve ciddi tahribatlar oluşturur. Cildin beslenmesi ve nem oranını korumak ileride oluşacak kırışıklıkları önlemenize yardımcı olacaktır. Sizlerle Kuru ciltler için muz maskesi paylaşacağız.

Kuru ciltler için muz maskesi yapımı:

Malzemeler;

  • 1 adet muz
  • 1 kaşık limon suyu
  • 1 kaşık bal

Muz maskesinin yapılışı;

1 adet muzu ezmeniz gerekiyor. Ezilen muzu 1 kaşık limon suyu ve 1 kaşık bal ile karıştırmanız gerekmektedir.  Muz maskenizi böylelikle hazırlamış olacaksınız.

Yüzünüzü öncelikle temizleme işleminden geçirmeniz gerekmektedir. Temizlenen bir ciltte muz maskesinin etkisi daha net olacaktır. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze kalın bir tabaka halinde uygulamanız gerekiyor. Belirlediğiniz süre içerisinde tutabilirsiniz. Tahminen bu süre 15 dakika kadar olacaktır. Yüzünüzde beklettiğiniz maskeyi ılık su yardımıyla temizlemeniz gerekiyor. Ardından Tonik ve nemlendirme sürecine girebilirsiniz. Cildinizin parlaklığı ve neme kavuşması anında fark edilecektir. Oldukça faydalı olan bu maskeyi belirlediğiniz sıklıkla uygulayabilirsiniz. Muz maskesine isteğe bağlı yoğurt ilave edebilirsiniz.

Muz, vitamin ve mineral içerikli, tüketilmesi sevilen aynı zaman da maske olarak kullanılabilen mucizevi meyvelerdendir. Muzun değerli gücünü keşfetmek için acele etmelisiniz. Bu maskenin yapılışının pratik ve uygun olduğunu belirtmek isteriz. Evinizde zamanınızı almayacak bir şekilde hazırlanması ve uygulanması mümkün maskelerdendir. Muz maskesi esnasında muz tüketebilir ve bu sürecin daha da keyifli hale dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Sağlıklı bir cilt nemli ve parlak görünür. Sizde sağlıklı bir cilt görünümü istiyor iseniz muz maskesini denemelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz