Ana SayfaDiyetKurabiye Diyeti

Kurabiye Diyeti

-

Şeker oranı yani kalorisi düşük olan kurabiyelerle kısa sürede zayıflamak çok kolay. Diyet kurabiyeler yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde hızla kilo vermek ve zarif görünmek isteyenler için bir numaralı seçim. Yulaf ezmeli kurabiye de diyet menüsünde en çok yer alanlar arasında bulunuyor. Hem tatlılar tüketip hem de bunun yanı sıra diğer besinleri tüketmek istiyorum diyenler için kurabiye diyeti muhteşem bir fikir. Kurabiye diyeti ile aç kalmadan ayda 5 ile 7 kilo arasında verilebilir. Kurabiyelerin içeriğinde lifler ve yulaf ezmeleri yer almaktadır. Zengin besin içeriğine sahip olmaktadır. Gün boyunca düşük kalorili kurabiyelerden yemek iştahı kontrol altına alarak kilo verilmesini sağlamaktadır.

Kurabiye Diyeti Tarifi

Kurabiye yiyerek ayda 5 kiloya kadar zayıflamak mümkün. Günde sadece 800 ile 1000 arası kalori alırken hızla kilo verilmektedir. Diyet kurabiye ve kekler zayıflamak isteyenler için diyet menülerinde yer almaktadır. Diyet içeriğinde sabah, öğle, akşam ve ara öğünlerde diğer besinler tüketilirken ek olarak yenilen kurabiyelerle kilo verilmesi hedefleniyor. Günde 3 ya da 4 adet tüketilen 150 kalorilik kurabiyeler ve hafif bir akşam yemeği ile hızla kilo verilmektedir.

Kurabiyeler hazırlanırken glisemik indeksi düşük, lif düzeyi yüksek un kullanılmalıdır. Diyet kurabiyeler sabah, akşam öğünlerinde yemek için olmayıp ara öğünlerde ne zaman açlık hissi oluşursa o zaman yemek için uygundur. Günde en az 6 adet kurabiyelerden tüketilebilir. Bu diyeti yapanlar aynı zamanda günde en az 8 bardak su içmelidir. Diyet listesinde kurabiyeler önemli yer almaktadır. Hem yemek yemek hem de zayıflamak isteyenler diyet menülerine yoğunlaşmaktadır. Hızla yağ yakımı için su içilmesi ve mümkünse limon eklenmesi de son derece önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz