Ana SayfaDekorasyonKüçük Salon Dekorasyonu

Küçük Salon Dekorasyonu

-

Son yıllarda yapılan büyük binalardaki evler genellikle az metrekarelere sahip oluyorlar. Bundan dolayı bu evlerin salonları küçük olabiliyor. Küçük salon dekorasyonu ise kişileri çok düşündüren konuların başında geliyor. Normal salon eşyalarının sığacağı büyüklükten küçük olan salonlara özel ve düşünülerek dekorasyon yapılması gereklidir. Zaten küçük olan salonunuzu çok fazla eşya ile doldurursanız hem çok daha dar bir ortama hem de görünüm olarak çok daha dağınık bir salona sahip olursunuz. Unutmayın ki çok fazla eşyayı küçük alanda kullanmak yaşam içerisinde kullanışlı olmamaktadır.

Köşe Koltuk Takımlarından Yararlanabilirsiniz

Küçük salonlarınızda geniş salon takımları yerine köşe koltuk takımlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu koltuk takımları hem size alandan tasarruf sağlar hem de oturma düzeninizin daha samimi olmasını destekler. Küçük salon nasıl dekore edilir sorusu pek çok kişinin aklından geçmektedir. Köşe koltuk takımlarını eğer küçük buluyorsanız unutmayın ki bu takımlar pek çok boyutta bulunabiliyor. Bir maksi koltuk takımının bile daha büyüğü olan köşe koltuk takımları da mevcut. Küçük salonlarınızı dekore ederken açık renkleri tercih etmeniz alanın daha büyük ve geniş görünmesini sağlayacaktır.

TV ya da Duvar Üniteleri Bir Tercih Olabilir
tv duvar unitesi

Günümüzde çok fonksiyonlu duvar üniteleri ya da TV üniteleri bulunmakta. Özellikle küçük salonların dekorasyonu bu parçalar ile yapıldığında size kullanım için daha fazla alan kalmaktadır. Duvar üniteleri hem dolap olarak pek çok eşyanızı saklama alanı şeklinde kullanabilirsiniz hem de TV’nizi bu eşyaya sabitleyerek başka bir eşya kullanmanın gerekliliğinden de kurtulmuş olursunuz. Boş kalan duvarınızı bir kitaplık ile de değerlendirebilirsiniz.

Orta Sehpanızın Seçimi Önemli

Birkaç yıldır akıllı sehpa denilen bir sehpayı da salonunuzun ortasında kullanabilirsiniz. Bu sehpa istediğinizde sadece dolaplı bir orta sehpa iken yemek yeme zamanlarınızda 6 kişilik masa olabiliyor. Bu tarz bir ürün kullanarak 2 ürünü tek bir eşyada birleştirebilir ve ev dekorasyonunuzda daha fazla alan kaplamaktan kurtulursunuz. Perdelerinizi de renkli tercih ederek salona renk katabilirsiniz. Fonksiyonel ürünler kullanmak özellikle küçük salonları olan evlerde çok işe yarayan bir fikir olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz