Ana SayfaBeslenmeKuantum Beslenme İle Gençliğinizi Koruyun

Kuantum Beslenme İle Gençliğinizi Koruyun

-

Konu sağlıklı yaşam ve gençliği korumak olduğu zaman herkesin aklına farklı bir şey geliyor. Bazı insanlar yemekten kısarak, bazı insanlar spor yaparak, bazı insanlar ise diyet yaparak sağlığını korumayı tercih ediyor. Bu yöntemlerden bir tanesi de kuantum beslenme. Bu yöntemle gençliğinizi koruyarak sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Kuantum Beslenme Nasıl Uygulanır?

Su, insan vücudu için çok önemlidir. Sabahları bir bardak ılık su içmek sindirim sisteminizin temizlenmesine yardım eder. Yemeklerden Önce içeceğiniz 1 bardak su ise daha az yemek yemenizi sağlar ve hazmı büyük ölçüde kolaylaştırır.

Yemek yedikten hemen sonra tatlı yemek çok zararlı bir beslenme şeklidir. Aynı şekilde yemek yedikten sonra meyve tüketmek için en az 1 saat beklemeniz gerekmektedir.

Acıkmadan yemek yeme de bir diğer tehlikeli alışkanlıktır. Karnınız acıktığı zaman yemek yemelisiniz, vücudunuzu bu konuda zorlamak yararlı olmayacaktır. Ayrıca tıka basa doymadan sofradan kalkmak her zaman daha faydalıdır. Midenizin 3te 2si dolu olacak şekilde yemekten kalkmak en sağlıklı yöntemdir. Bunu uyguladığınız takdirde sindirim sisteminiz daha rahat çalışacak ve günlük toksinler vücuttan rahat şekilde uzaklaştırılacaktır.

Kuantum beslenme için doğal ortamda yetiştirilmiş besinler kullanmalısınız. Örneğin taze sebze ve meyveler, tahıllar, hormonlara maruz bırakılmadan yetiştirilmiş etler ve balıklar sağlıklı bir bünyeye sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Konservelerden, hazır gıdalardan uzak durmanızda fayda var.

Kuantum Beslenme Nasıl Uygulanır?

Akşam 8’den sonra yemek yeme alışkanlığını tamamen bırakmalısınız. Akşam 8’den sonra yemek yemektense midenizin boş kalması çok daha sağlıklıdır. Mide kendini yenileme özelliğine sahiptir ve biraz aç kalmak midenin kendini onarmasını sağlayarak size fayda sağlayacaktır. Fakat bu sürenin çok uzun tutulmamasına özen göstermelisiniz.

Diyetlere ve günlük yemek listelerine bağlı beslenmek sağlıklı görünse de aslında vücudun dengesini bozar. Çünkü insan bünyesi her besine ihtiyaç duyar fakat hangi besinden ne kadar tüketeceğinizi ayarlamak bu noktada çok önemlidir. Ayrıca yemek yerken her lokmayı çok iyi çiğnemeye dikkat etmelisiniz

Beslenme alışkanlıklarının yanı sıra her gün toprağa temas etmek, verimli bir şekilde uyumak ve bol oksijen bulunan yerlerde bulunmaya özen göstermek gençliğinizi koruyarak size daha sağlıklı bir yaşam sunacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz