Ana SayfaBurçlarKova Burcunun Karakter Özellikleri Nelerdir?

Kova Burcunun Karakter Özellikleri Nelerdir?

-

Kova burçları venüs gezegeninin etkisi altındadır. Bu yüzden değişimci ve yenilikçi özellikler taşır. Kova erkekleri çok arkadaş canlısıdır. Uyumlu bir yapısı vardır. Duygu olarak zıtlıklar yaşar. Bu durum kovaları bazı durumda dengesiz yapabilir. Zıtlıklarla dolu bir kişilik yapısına sahiptir. Tepkileri sıradan insanlar gibi basit olmaz. Ani tepkiler verirler. Tepkileri insanları korkutabilir. Maceracı bir kişilikleri vardır.

Kova burçları aşırıya kaçan davranış eğilimleri gösterebilirler. Düzen hoşuna gitmiyorsa değiştirmek için gerekirse savaşır. Kendi düzenini kendi kuralını kendisi koymak ister. Düzenin toplum yararına değiştirilmesi gerektiğine inanır. Onun için kalıplaşmış doğrular yoktur. Doğru belirli bir dönem geçerlidir. Her dönemi şartları içinde değerlendirir. Abartılı duygular yaşamasına rağmen abartılı duygulardan korkarlar.

Kova burçları iyi ve anlayışlı insanlardır. Yardımsever ve hoşgörülüdür. Farklı görüşlere saygı göstermesini bilir. İnanmadığı bir şeye bile bazen birilerini kırmamak için inanmış gibi görünür. İnsanları yargılamaktan uzak durur. Serseri fikirlerle ilgilenmez. İdealleri oldukça büyüktür. Maddi değerlere çok önem verirler. Bu yüzden bazen çevreleri tarafından bu konuda ağır eleştirilere mağruz kalır.

Kova burçları sosyal duyarlılığa sahiptir. Fakat bir parça egoisttir. Taraf tutmaktan genelde kaçınırlar. Yumuşak olmamaları çoğu zaman gevşek olmakla değerlendirilirler. Amacına ulaşmak için içine kapanır. İçinden planlar ve pusular kurar. Dostluk ve arkadaşlık özlemi çeken bir burçtur. Bağlanma korkusu yaşar bu yüzden uzun süren arkadaşlıklar kurmazlar.
Kova burçları aşkın arkasında büyük tehlikeler olduğuna inanırlar. Bu yüzden aşk kovalara çok uzaktır. Aşkı yaşamak için karşısındakine güvenmesi gerekir. Bu yüzden uzun flört dönemlerinden sonra aşkı yaşamaya başlarlar. Mantık ve duyguları sürekli çatışma yaşar. İdealleri her zaman aşktan ve sevgiden önce gelir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz