Ana SayfaBurçlarKova Burcunun Genel Özellikleri

Kova Burcunun Genel Özellikleri

-

Kova Burçları uranüs gezegeninin etkisi altındadır. Bu yüzden değişimin ve yeniliklerin burcudur diyebiliriz. Hava gurubundan olan kovalar pozitif bir yaşam sürerler. Olaylara her zaman pozitif yaklaşır iyi düşünür iyi yaşarlar. Sağ duyuları oldukça gelişmiştir. İnsancıl ve iradeli olmaları toplum tarafından beğenilen kişiler olmasını sağlamıştır. İlerlemek ve yükselmek hayattaki en büyük emelleridir. Başkalarına yardım etmeyi çok severler. En kötü huyları ihmalkar olmaları ve mallarının kıymetini bilmemeleridir. İhmalkarlıkları yüzünden çoğu zaman sıkıntılar yaşarlar.

Kova Burçları pazar günlerini sever ve bütün önemli işlerini bugün yaparlar. Pazar kovalara uğur getirir. 4, 8, 10, 84, 999, 915 sayıları kovalara uğur getirir. Kristal taşı ve yeşim taşı kovalar için anlamlı taşlardır. Koyu mavi ve lacivert renklerini severler. Çiçek olarak bir kova kadınına zerren, menekşe, kartopu, kırçiçeği ve kuşburnu alabilirsiniz. Kova erkekleri için sümbül, yasemin ve menekşe çiçeklerini koku olarak seçebilirsiniz.

Kova Burçları modern müzikler dinlemeyi severler. Çağdaş müziklerle kendilerinden geçerler. Hastalık olarak genelde kalp ve kan dolaşım hastalıkları çekerler. Ayak hastalıkları varis ve yüksek tansiyon şikayetlerinde bulunurlar. Kovalar genelde ikizler ve terazi burçları ile çok iyi anlaşırlar. Boğa, aslan ve akrep burçları ile çok iyi anlaştıkları söylenemez.

Kova Burçları meslek olarak doktor, elçi, yazar, matbacı, çevirmen, din adamı, astroloji, denizci, tüccar ve organizatör gibi meslekleri tercih edebilirler. Değişim ve yenilik gerektiren tüm işleri severek yaparlar. İşlerinde sürekli kendilerini yeniler ve güncellerler. Kova Burcuna mensup birçok ünlü vardır. Ünlü bestekar Mozart, eski abd başkanı Abraham Lincoln, ünlü sinemacı John Trovolta kova burcuna mensup ünlülerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz