Home Moda Aksesuar Korseler Zayıflatır Mı?

Korseler Zayıflatır Mı?

0
Korseler Zayıflatır Mı?

Korseler, insan hayatında anlık kurtarıcılar olarak kullanıma sunulmaktadır. Sürekli olarak korse kullanmak çok zor ve sağlıksız bir durumdur. Karın ve basen toparlamada yaygın olarak özellikle de bayanlar tarafından fazlası ile kullanımı yapılmaktadır. Zayıflama ve incelme için de son dönemlerde kullanılabileceği ile ilgili olarak yapılan reklamların sayısı çok fazladır.

Fakat korse kullanımı zayıflama ile alakalı bir konu da yardımcı olmaz. Sadece çok uzun süren dönemlerde kullanılır ise vücutta şekil bozukluğuna sebep olur. Bu durumda zayıflama gerçekleşmez, sadece kullanılan bölgenin yapısını bozarak o bölgede ki fazlalıkları korse dâhilin de olmayan en yakın bölgelere ittirir ve kullanılan bölge de incelme sağlar. Bu durum tamamen sağlıksız ve yanlıştır.

Korse Kullanımının Zararları Nelerdir?

Korseler olduğunuz bedenden bir ya da iki beden küçük olarak alınır ve büyük çabalar sonucunda giyildikten sonra olduğunuzdan daha ince görünmenize yardımcı olur. Fakat bu durum sağlığınız açısından fazlası ile tehlike arz etmektedir. Korse kullanıldığında, aldığınız kilolara göre vücudunuz ile orantılı olarak büyüyen organlarınız sıkışır ve kan dolaşımınız yavaşlar.

Kan dolaşımı olmayan vücutta kalp krizi beyin felci gibi büyük rahatsızlıklar olabilir. Ayak numarasından daha küçük bir ayakkabı kullanıldığında ayaklar da şişme ve ağrı oluyor. Sürekli kullanıldığında da nasır ve yaralara sebep olur. Bu durumun aynısı da korseler için geçerlidir. Korseler ciddi rahatsızlıklara yol açtığı gibi hareketlerinizi kısıtlar ve solunum yollarınızı da etkileyerek nefes darlıklarına yol açar. Zayıflamak için de ince görünmek için de kullanılmamalıdır.

Korse Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Korse kullanımı yanlış bir durum olsa da kullanmaya ihtiyaç duyulan özel anlar olabilir. Bu durumlarda da olabildiğince az zarar görmek için dikkat edilmesi gerekenler vardır. Korse tercihi sadece bir beden küçük olmalıdır ve korse kullanımından önce aşırı yemek ve sıvı tüketiminden kaçınılmalıdır.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version