Ana SayfaCilt BakımıKore'den Olağandışı Ama Etkili Cilt Bakımı İpuçları

Kore’den Olağandışı Ama Etkili Cilt Bakımı İpuçları

-

Herkes, Güney Kore’nin ünlü Avrupa güzellik markalarını çoktan geride bıraktığını biliyor. Asya güzellikleri kozmetik endüstrisindeki en yeni mucize ürünleri deneyen ilk kişilerdir ve dünyanın geri kalan kısmı da bu ürünlerin çoğunu beklemektedir.

Bununla birlikte, Asyalılar orijinal görüş ve düşünceleri ile ünlüdür ve bazen başkaların şok edebilirler. Necibe.com size Kore güzellik endüstrisinin en şaşırtıcı, ilgi çeken ve inanılmaz ürünlerinden oluşan bir koleksiyon hazırladı.

İnce saçlar için hacim

Kore'den Olağandışı Ama Etkili Cilt Bakımı İpuçları

İnce saçlı kızlar saçlarını en az bir saat boyunca saklamaya çalıştıklarında bu umutsuz hissi çok iyi bilirler. Neyse ki, girişimci ve becerikli Asyalılar bu soruna bir çözüm buldular: birkaç ay boyunca gerekli hacmi sağlayan özel mini saç silindirleri bu sorunu oldukça kolay halledebiliyor. Youtube’a “özel mini saç silindirleri” yazarak benzer içeriklere ulaşabilirsiniz. Gerçeği söylemek gerekirse, yalnızca kök hacmi hakkında konuşuyoruz, ancak şampuan üreticilerinin köklerinden uca kadar büyülü hacimler hakkındaki hileli sözlerinden çok daha iyi olduğu kesin.

At tereyağı

Kore'den Olağandışı Ama Etkili Cilt Bakımı İpuçları

Bu markanın popülaritesine baktığımızda, “at tereyağı” ismine bakarak değerlendirmememiz gerektiğini anlıyoruz. Çünkü, kullanıcılar at yağını çok kullanışlı buluyorlar. Bu krem üreticileri, insan ve at yağının kimyasal yapısının çok benzer olduğunu söylüyorlar. Sadece nemlendirici ve mükemmel bakımı değil, aynı zamanda yara izlerinin kaybolmasını ve küçük yaraların iyileşmesini de garanti ediyorlar. Bu pratik sihirli özellikler, ürünü Asya güzellikleri arasında popüler hale getirdi. Bununla birlikte, bütün bunlara bakılmaksızın, Avrupalı kadınlar at yağından yapılmış at tereyağını yüzlerine sürmek için acele etmiyorlar.

Venom en iyi ilaçtır.

Kore'den Olağandışı Ama Etkili Cilt Bakımı İpuçları

Kaç kişi, etiket üzerinde “Venom” bulunan bir ürün almaya cesaret edebilir? Güney Kore’de mağaza rafları birkaç dakika içinde boşaldı. Birçok insana “bunlar delirmiş olmalı” gibi gelebilir, fakat antik çağlardan beri doğal zehirler iyileştirme özellikleri için kullanılmıştır. Koreliler arı zehri olan ürünler üreterek geçmişe ait tariflere bakmaya karar verdiler. Cilt hastalıklarını etkili bir şekilde iyileştirdiğini gözlemlediler ve cilt durumunu olumlu şekilde etkilediğine karar verdiler. Kadınların çoğunluğu düzenli fikirlerini gözden geçirmelidir gibi görünüyor.

Havyar kreması

Kore'den Olağandışı Ama Etkili Cilt Bakımı İpuçları

Hazır mısın! Şimdi evine bir kutu fazladan havyar alabilirsin. Ürünün içerisindeki yumurtalarından ikisini sabah nemlendirici olarak yüzünüze bırakın ve cildi eski haline getirmek ya da beyazlatmak için akşamları 3 yumurta daha kullanın. Elbette, Kore kozmetikçilerinin bu şekilde bir ürünü %100 doğal yaptığından emin olamayız. Siz yinede bu üründen temin edecekseniz, ailenizden kimsenin sandviç içerisine koymadığından emin olun.

Peynir kreması

Kore'den Olağandışı Ama Etkili Cilt Bakımı İpuçları

Kozmetik üretiminde mutfak tarafından devam ediyoruz, Kore peynir kremasına hazır olun! Tereddüt etmeyin – sadece süslü bir isim değil. Bu kremde gerçek peynir var. Müşterilerin geri bildirimlerine göre, bu kremin nemlendirici ve canlandırıcı özellikleri inanılmaz. Bununla birlikte, yüzünüze peynir yaymak kolay bir iş değil, bu yüzden oldukça dikkatli kullanmanızda yarar var.

24 karat maske

Kore'den Olağandışı Ama Etkili Cilt Bakımı İpuçları

Bu size oldukça gülünç gelebilir ve aynı zamanda yüzünü altınla kaplamak konusunda kendinizi lüks hissedebilirsiniz. Şık bir kadının bu enfes prosedürü deneme şansını kaçıracağını hiç sanmıyoruz. Bununla birlikte, olumlu etkilere rağmen bazı önlemler alınması gerekiyor. O yüzden yapmadan önce talimatları okumanızda yarar var.

Kan maskesi

Kore'den Olağandışı Ama Etkili Cilt Bakımı İpuçları

Sleeping Pack adı verilen bu işlem, uykudan önce uygulanan ve sabaha karşı yıkanan bir gece yüz maskesidir. Koreli güzellik endüstrisi yüzlerine kan sürerek taze ve genç görünmek isteyen herkesi davet ediyor. Her halükarda, bu maskenin ejder kanı üzerine kurulduğunu bilmelisiniz, bu nedenle cilt beyazlatmaktan ve gençleşmeden daha büyülü etkilere hazır olun.

Makyaj dalışı

Kore'den Olağandışı Ama Etkili Cilt Bakımı İpuçları

Jamsu, Güney Koreli güzellik uzmanlarından gelen ilginç bir numara ve “dalış” olarak tercüme edilebilir. Yöntemin özü, cildinizi pürüzsüz hale getirmek ve makyajınızın daha uzun süre dayanmasını sağlamaktır. Tabanınızı koyduktan sonra (astar + tonal baz + kapatıcı), yüzünüze bebek tozu uygulamanız gerekir. Ardından yüzünüzü 15-30 saniye soğuk suya sokun. İşlemden sonra yüzünüzü bir kağıt havluyla kurulayın. Artık makyajınız taze kalacak ve bütün gün dayanacaktır.

Bu işlemin Kore makyaj ürünlerinin özelliklerinde veya prosedürün bazı özelliklerinde olup olmadığından emin değiliz, ancak bütün internet bu konuda tartışma yaşıyor. Bazı insanlar bu işlemin oldukça işe yaradığını söylerken, bazıları bu durumun tamamen gereksiz olduğunu düşünüyor.

Bonus: Kore’de cilt beyazlatma patlaması

Kore'den Olağandışı Ama Etkili Cilt Bakımı İpuçları

Batı dünyasında, Coco Chanel bazı durumları modaya uygun hale getirdi. O zamandan beri, Batı kadınları güneşte ve solaryumlarda cildi daha koyu hale getirmeye çalışarak saatler harcamakta. Bronzlaşmış cilt güzel görünebilir, ancak güneş ışığına maruz kalma bezlerinin olumsuz etkileri, ciltte yaşlanmanın daha hızlı olması, cırtırdama ve hatta cilt kanserine neden olmaktadır.

Bunun yanı sıra, Asya kadınları genel cilt durumunu iyileştiren cilt beyazlığını tercih ediyorlar. Koreli güzellik endüstrisi, cildin eşit ve parlak olması için etkili cilt aydınlatma ürünleri üretmektedir. Bununla birlikte, bazı beklenmedik yollar da kullanılabilir.

Diş macunu mükemmel bir cilt beyazlatıcısıdır. Diş macunu, antiseptik özelliklerinden dolayı akne ve hafif yanıkları da rahatlatmaya yardımcı olur. Bir çorba kaşığı diş macununu, birkaç damla limon suyu ile karıştırın ve karışımı yüzünüze uygulayın. Ancak, bu karışımı yüzünüze uygulamadan önce cildinizin bu solüsyona tepkisini kontrol etmeyi unutmayın: Bir damla dirseğinize veya boynunuza uygulayın ve 5 dakika bekletin.

Bir başka beklenmedik deri beyazlatma çözümü ise petrol jölesidir. Cildin nemini tutmak için bir bariyer görevi görür ve bu yüzden durumunu iyileştirmeye yardımcı olur. Petrol jöle’yi, gül yaprakları, süt, gliserin, aloe vera jeli ve E vitamini kullanarak ev yapımı cilt beyazlatıcı bir serum hazırlayabilirsiniz. Bu oldukça ucuz ve etkili bir yöntemdir. Yüzünüze uygulamadan önce cildinizin yeni ürünlere olan tepkisini her zaman kontrol etmeyi unutmayın.

Hiç tuhaf bir güzellik ürünü denedin mi? Görüşlerini ve deneyimini aşağıya yorum atmayı unutma.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz