Ana SayfaModaKontür Makyaj Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kontür Makyaj Uygulaması Nasıl Yapılır?

-

Geçmişten günümüze kadar geçen süre zarfı dikkate alındığı taktirde, kadınların sürekli olarak bakımlarına ve dış görünüşlerine gerçekten büyük bir özen gösterdiği herkes tarafından rahatlık ile anlaşılabilmektedir. Tırnak ve el bakımlarından saç bakımlarına kadar büyük bir titizlikle ilgi gösteren kadınlara ithafken büyük firmalar da sürekli olarak bakım ürünleri ve makyaj malzemeleri piyasaya sürmektedir. Özellikle geçtiğimiz yıllardan itibaren büyük bir ilgi görmeye başlayan kontür makyaj uygulaması, günümüz itibari ile de neredeyse en sık kullanılan makyaj uygulamalarından bir tanesi haline gelmeyi başarmıştır.

Genel olarak kadınların yüzlerine şekil vermek, ön plana çıkarmak istedikleri bölgelere vurgu yaparak aydınlatmak ya da bunun tam aksine yüzlerinin herhangi bir bölgesi üzerinde bulunan kusurları kapatmak için kullanılmakta olan kontür uygulaması aslında oldukça basit bir uygulamadır. Her kadının rahatlıkla uygulayabileceği kontür makyajı ilk zamanlarda göz korkutsa da bir süre sonra doğru adımlar ve doğru makyaj ürünleri kullanarak oldukça kolay bir hal almaktadır. Genel olarak kadınlar tarafından özel makyajlarda kullanılan kontür uygulaması, günlük kullanım için çok fazla tercih edilmemektedir.

Kontür makyaj uygulaması nasıl yapılır? Kontür uygulamasında nelere dikkat edilmesi gerekir?

  • Kadınların kontür makyaj uygulaması işlemine başlamadan önce kesinlikle dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi hiç şüphe duymaksızın cildi tamamen temizlemek ve daha sonra da cildi iyi bir şekilde nemlendirmek olacaktır.
  • Kontür makyaj uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli özellik ise kesinlikle kadınların kendi cilt tiplerine uygun makyaj malzemelerini, makyaj fırçalarını tercih etmesi olacaktır. Bu durumda kontür makyajı yapmak için kendi cilt tipinizi tanımak da oldukça önemli bir faktördür.
  • Daha sonra ise kontür makyajı uygulamak isteyen kadınların en çok dikkat etmesi gereken özelliklerden bir diğeri de doğru ürünleri yüzünüzün doğru bölgelerinde kullanmak olacaktır. Kontür makyajının temel amacı olan beğenilen bölgeleri ön plana çıkarmak ve saklamak istenilen bölgeleri gizlemek için genel olarak çene altları, burun kemiklerinin kenarları, alın bölgesi başta olmak üzere saç dipleri ve yanakların dış çizgileri koyu renkte boyanmalıdır. Bunun aksine ise burun kemiğinin orta kısmına ve elmacık kemiklerinin de üst kısımlarına sürülmelidir.
  • Son olarak kontür makyaj uygulaması için bir diğer önemli püf noktası da farklı bölgelerde kullanılan farklı tonlardaki boyaların bir sünger yardımı ile iyice dağıtılıp, karıştırılmasıdır. Yüzünüz üzerinde bir bütünlük sağlamak açısından bu adıma oldukça fazla dikkat etmeniz gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz