Ana SayfaHastalıklarKoltuk Altı Döküntüleri ile Nasıl Başa Çıkarsınız?

Koltuk Altı Döküntüleri ile Nasıl Başa Çıkarsınız?

-

Koltuk altında bazı sebepler nedeniyle alerji ve döküntüler oluşur. Bu döküntüler koltuk altında iltihaplı küçük şişlikler, kızarıklık, kaşıntı, siyahlaşma, kötü koku şeklinde ortaya çıkar. Genellikle sıcak yaz aylarında meydan gelen aşırı terleme, nemin fazla olduğu yerlerde yaşama, pamuklu olmayan kumaşların sık giyilmesi, epilasyon yöntemlerinin uygulanmasında yapılan hatalar, bazı koltuk altı kozmetikleri, deterjan veya sabunlar koltuk altı döküntülerine davetiye çıkarmaktadır. Bu yazımızda sizlere koltuk altı döküntüleri için kullanabileceğiniz basit ve etkili çözümler sunacağız.

Aleo Vera Jeli

Aleo vera bitkisinden elde edilen jel alerji reaksiyonunu söndürerek cildi rahatlatır. Bakteri üretimini durdurur. Aleo vera jelini koltuk altınıza sürün ve 25 – 30 dk kadar bekletin. Ardından ılık su ile durulayın. Bu işlemi günde 3 kez tekrarlayarak koltuk altı döküntülerinden kurtulabilirsiniz. Şikâyetleriniz son bulana kadar jeli kullanmaya devam edin.

Yağ Bezeleri için Çözüm Sunan Bitkisel Ürünler

Buz Kompresi Yaparak Alerjinin Etkisini Azaltın

Koltuk altı döküntüsü ya da herhangi bir bölgedeki alerjinin neden olduğu ağrı, yanma ve kızarıklık etkilerinin azaltılmasında buz kompresi yapılmalıdır. Buz kompresi için bir bezin içerisine 3-4 küp buz koymanız yeterlidir. Sürekli olarak buzun o bölgeye tutulması o bölgedeki kan akışında sıkıntılara neden olabilir. Bu nedenle sorunlu bölgeye buz kompresi 5’er dakika aralıklarla en fazla 10 dakikalık periyotlar ile yapılmalıdır.

Hindistan Cevizi Yağı İle Alerjinin Etkilerini Azaltabilirsiniz

Hindistan Cevizi Yağı Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?Koltuk altı döküntüsü sırasında meydana gelen kaşıntı ve şişliğin azaltılması için Hindistan cevizi yağı kullanılabilir. Hindistan cevizi yağı içeriğindeki vitaminler sayesinde hücre yenilenmesini hızlandırır ve alerjinin iyileşme sürecini kısaltır. Günde birkaç kere uygulayarak alerjinin olumsuz etkileri sona erene kadar kullanmaya devam etmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz