Ana SayfaSporKolaylıkla Yapabileceğiniz Pilates Türleri

Kolaylıkla Yapabileceğiniz Pilates Türleri

-

Herkese merhaba hanımlar, bugün sizin için Necibe.com vücudunuzu tanımanız adına Pilates türlerini sizler için araştırdı. Eğilimler ve yöntemler birleştiğinde, pilatesin vücudunuza olan faydasını iki katına çıkarır.

Pilates benzersiz bir spor türüdür. Gerçekten de, Dünya’da milyonlarca insanın ilgisini kazanmış son 10 yılın revaçta olan sporu ilgiyi hiç kaybetmedi. Doğal olarak, ilgisinin bir parçası da birçok insanı sadece pilatese değil birçok spora yöneltmesidir.

Orijinal Pilates

Orijinal yöntem, uygun nefes almayı ve kasları kontrol etmeyi amaçlıyor. Egzersizler, vücut ağırlığı veya özel aletler (örneğin toplar, Pilates bantları, köpük merdaneler) ile değil, aynı zamanda spor aletleri ile de yapılır.

Kazanç

Kaslar uzar ve böylece eklemler, kollar ve omurga serbest bırakılır, vücut daha zayıf gibi görünür. Fakat dayanıklılık, esneklik ve koordinasyon iyileştirilir. Vücut uygun nefes yoluyla enerji tasarrufu sağlar. Aynı zamanda, vücudunuza karşı daha iyi ve güzel bir bakış açısı kazanırsınız ve onu nasıl daha iyi hale getireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Herkes için ideal

Özellikle omurga açığı olan kişiler için önerilir. Nitekim doktorlarında birçok hastasına önerdiği bir egzersiz çeşididir. Doğru bir şekilde yapıldığında hem sağlığınız için hem de vücudunuzun daha güzel görünmesi için oldukça etkili bir yöntemdir. Eğer pilatese başlamak istiyorsanız hiç düşünmeyin ve hemen orijinal pilates ile başlayın.

Bir Adım Sonrası

Günümüzde pilates için kullandığımız aletlere, pilates minderi ve ince çubuk dahildir.

Aerial Pilates: Hepsi havada

Pilates ‘in faydalarının havayla birleşmesi bir zaman meselesiydi. Dolayısıyla, Pilates egzersizleri bir salıncak yardımıyla ya da tavandan asılı özel bir elastik bez yardımıyla akrobatik hareketlerle birlikte gerçekleştirilebilir.

Kazanç

Kas kuvveti verir ve duruş geliştirmeye yardımcı olur. Ayrıca, “yer çekimi “ sayesinde kas germe sağlanır ve omurga sıkıştırılır.

İdeal

Çünkü yüksekliği ve özgürlük duygusunu her yerde yaşamayı seven biriyseniz Pilates’i de bu şekilde daha çok severek ve isteyerek yapabilirsiniz.

Aşağıdakiler için uygun değildir:

Hipertansiyon veya glokom hastalığı olanla ya da hamile ve yakın zamanda ameliyat olmuş olanlarda uygun değildir.

Yogalates: Sakin güç

Bu yoga ve Pilates‘in karışımıdır. Burada da gövdenin güçlendirilmesi ve doğru nefes için güç uygulanırken Pilates direnç araçları da kullanılıyor. Elbette, her eğitmen bazen yogayı ve bazen de Pilates’i vurgulayabilir.

Kazanç

Vücudunuzun tutumunu geliştireceksiniz, nefesinizi doğru şekilde kullanmayı öğrenip meditasyonla iletişime geçeceksiniz. Yogalates, ağırlıklı olarak destek kaslarına (gövde, kalçalar ve omuzlar) odaklanır hacim vermeden sizi eğitir. Elbette, genel gücünüzü, esnekliği ve dengenizi geliştirir.

Kimler için idealdir:

Her iki tip egzersizi seven, fakat her birini ayrı ayrı uygulama zamanı olmayanlar için idealdir. Aynı zamanda vücut dokusunu iyileştirmek isteyenler için mükemmel bir seçimdir, aynı zamanda da stresin gidermek ve gevşemek için mükemmel bir seçimdir.

Aşağıdakiler için uygun değildir:

Hedefin yüksek olduğu fitness programlarını isteyenler için uygun değildir.

Aqua Pilates: Su da serinlik

Evet, doğru anladınız… Burada Pilates bir havuzda su ile buluşuyor. Gövde hizalaması, ritmik solunum, vücut kontrolü ve hareket hassaslığı, bu sporu başarıyla yapabilmek için yeterlidir. Ve bu durumda Pilates’in temel amacı su da pilates’e dahil edilebilir. Bir yunus olmanıza ya da uzun taklalar atmanıza gerek yok. Çünkü egzersizler ağırlıklı olarak havuzun duvarlarında ve sığ sularda yapılmakta. Yardıma ihtiyacı olanlar için (örneğin, “spagetti” köpüğü) ekipman bulunur.

Kazanç

Pilates sayesinde gövdeniz (karın, bel, sırttan) güçlenir ve su sayesinde belirli kas gruplarını rotada aktif tutmaya zorlanırsınız. Elbette bu pilates yöntemi aynı zamanda kas esnekliğini ve eklem mobilitesini geliştirmeye katkıda bulunur.

Aşağıdakiler için idealdir

Herkes, özellikle kazalardan sonra oluşan ciddi yaralanmalar ve kas-iskelet problemleri olan insanlar için idealdir. Aynı zamanda fazla kiloları olan kişiler içinde mükemmel bir egzersizdir. Bunun dışında daha önce spor yapmış yaşça büyük kişiler içinde idealdir.

Aşağıdakiler için uygun değildir

Havuzdaki klora karşı alerjisi olanlar için bu pilates türü uygun değildir.

Piloxing: Bir gerginlik notası

Pilates Gücünün en dinamik kombinasyonu; Stimülasyon ve Esneklik egzersizlerini tae bo’nun gücü ve hızı ile birleştirmesidir. Elbette ağırlıklar özel eldivenlerle birlikte kullanılmaktadır.

Tae bo nedir?

Çok eğlenceli görünen ve vücudumuzu çok çalıştıran bir spor türüdür. Normal bir egzersiz bir saat sürüyor fakat haftada 20 dakikadan 3 kere uygulandığında bile yeterli olabiliyor. Bu egzersiz bütün vücudu güçlendirir, kaslarınızı sıkılaştırır, kalorileri yakmakta yardımcı olur, esnekliği artırır ve kilo vermenizi sağlar.

Kazanç

Vücuttaki (kollar, bacaklar, karın) kas stimülasyonunu sağlar ve iyi bir vücut duruşu sunar. Kardiyo solunum sisteminizi uyarırken günün gerginliğinden kurtulmanıza da yardımcı olur, kilo vermenize ve kalıcılığı arttırmanıza yardımcı olur aynı zamanda size esnek, narin bir vücut verir.

Aşağıdakiler için idealdir

Farklı sporları ve aynı zamanda Pilates’in daha dengeli bir program sağlamasını sevenler için idealdir.

Aşağıdakiler için uygun değildir:

Program çok kapsamlı kabul edilir, bu yüzden fazla kilolu birçok kişi için uygun değildir.

Sizin de pilates ile ilgili bilgileriniz varsa ve takipçilerimiz ile paylaşmak isterseniz, aşağıya yorum bırakıp, bizi tanıdıklarınıza tavsiye etmeyi unutmayın. Hepinize bol sporlu günler diliyorum.

KaynakVita

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz