Ana SayfaKişisel BakımKol ve Bacak Sarkmaları İçin Öneriler

Kol ve Bacak Sarkmaları İçin Öneriler

-

Kişinin fiziksel görünümü hem ruhsal hem de sosyal açıdan önemlidir. Görünümü kötü olan bir kişi bu olumsuz duruma odaklanarak ruhsal açıdan çöküntüye girebilir ya da sosyal açıdan dilediği arkadaşlıkları edinemeyebilir.

İşte bu sebeplerle dış görünümüne önem veren kadınlar ve erkekler vücutlarında meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluğu yok etme arayışına girerler. Özellikle kol ve bacaklarda meydana gelen sarkıklar kişiyi mutsuz edebilir. Kol ve bacak sarkmalarına ilişkin öneriler ise çok fazladır. Bu yazımızda vücut sarkmaları nasıl toparlanır ya da sarkmaların önüne nasıl geçilebilir sizin için araştırdık.

suc icmek onemli
İçebildiğiniz kadar su için

Hareketsiz yaşam, kasların yeterli şekilde çalıştırılamaması, az su içmek, beslenmede yapılan yanlışlıklar, yaşın ilerlemesi, genetik faktörler ve hızlı kilo alıp verme vücut sarkmalarının sebeplerindendir. Peki, meydana gelen bu vücut sarkmaları nasıl toparlanır?

  • Hızlı kilo alıp vermekten uzak durun.
  • Zararlı güneş ışınlarına maruz kalmamaya özen gösterin.
  • Sigara kullanmayın.
  • Bolca su için.
  • Egzersiz yapın.
sarkik bacak bakimi
Bacaklarınızı böyle görünmesini istemez misiniz?

Tüm bu öneriler sağlıklı bir yaşam için zaten yapılması gerekli olan işlemlerdir. Sağlıklı bir yaşam beraberinde sağlıklı bir vücudu da getirir. Bu önerilerin dışında arka kollarınızda ve özellikle iç bacak kısımlarında meydana gelen sarkıkların toparlanmasını hızlandırmak için çeşitli öneriler de var.

  • Aloe vera jelini sarkık bölgeye haftada bir kere oval hareketlerle sürün.
  • 2 adet incirin iç kısmıyla 1 limonun suyunu karıştırın. Bu merhem kıvamındaki karışımı sarkık bölgeye sürerek 20 dakika bekledikten sonra soğuk suyla durulayın.
  • 1 yumurtanın beyazı ve bir yemek kaşığı balı karıştırıp sarkık bölgeye sürdükten 20 dakika sonra soğuk su ile durulayın.
  • Yarım bardak elma ve kavun suyunu karıştırarak haftada 2 gün problemli bölgeye uygulayın.

Bu yazımızda vücut sarkmaları nasıl toparlanır konusuna değindik. Uyguladığınızda kısa zamanda vücudunuzdaki farkı hissedeceksiniz.

[irp posts=”404″ name=”Ağrıyan Bacaklar ve Yorgun Ayaklar İçin Yapılacaklar”]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz