Ana SayfaBurçlarKoç Burcunun Karakter Özellikleri

Koç Burcunun Karakter Özellikleri

-

Koç burçları Zoydak’ın ilk burcudur. Başlangıçları ve doğumları temsil eder. Koçlar doğal bir yaşantıya sahiptir. Doğallık koç burcunun özünde vardır. Yapay olan her şeyden uzak dururlar. İçgüdüleri oldukça gelişmiştir. İçten ve samimi olmayan durumları sezgileri ile sezerler. Arkadaş ve dostlarının samimi ve içten olmasına dikkat ederler. Samimiyetsiz durumları hemen çözerler. Birlikte oldukları insanları yorarlar. Çünkü zor beğenirler ve ağır eleştirileri vardır. Dilleri bazen zehirli bir ok gibi dostlarını yaralar.

Koç burçları hayatı heyecanlı bir macera olarak görürler. Bu yüzden heyecan ve maceralı işlerden zevk alırlar. Hayatın tadını çıkarmayı çok iyi bilirler. Bazen karşısındakinin ne düşündüğünü önemsemez. Bu yapıları ile egosit oldukları izlenimlerini verirler. Anlık tepkiler gösterirler. Çözülmemiş sorunları sevmezler. Problemlerle uğraşmayı sevmezler. Tahammül güçleri azdır. Kolay pes edebilirler. Önemli işlerin peşinde koşmayı kendilerine hedef seçer gereksiz işlerle uğraşmazlar.

Koç Burcu Taurus

Koç burçları sürekli yenilik peşinde koşarlar. Geleneklerine bağlı değildir. Eskiyen her şeyin değişmesi gerektiğine inanırlar. İnsanların çağa ayak uydurması gerektiğini düşünürler. Engellenmekten hoşlanmazlar. Engellendikleri anda çok tehlikeli bir canlıya dönüşebilirler. Yardım etmeyi severler. Yardımları reddedildiğinde kırılırlar. Hassas ve bir o kadar sabırsız bir burçtur. Koçların dış görünüşleri saldırıya hazırdır. Çalı gibi burnu uzanan kollar bariz belli yüz hatları vardır.

Koç Burcu

Koç burçları rahatına düşkündür. Rahatları kaçtığında hoşgörü yeteneklerini kaybederler. Bu yüzden koçlarla iyi geçinmek istiyorsanız rahatlarına müdahale etmemeniz gerekir. Koçların özgürlüğüne müdahale etmeden ince çizgilerle eleştirebilirsiniz. Eleştiri dozajına dikkat etmelisiniz. Sınırları aştığınızda koçla aranız bozulabilir. Koçlar sade bir yaşam severler. Lüksten ve karmaşadan kaçarlar. Kalabalık şehirlerde yaşamaktansa gürültüden uzak sakin bir kasabada yaşamayı tercih ederler. Kafa dinlemek huzur bulmak isterler.

Koç Burcu Ünlüleri

Descartes, Tenesse Williams, Vincent Van Gogh, Herbert von Karajan, Neşe Karaböcek, Yüksel Uzel, Johann Sebastian Bach, Charlie Chaplin, Joan Crawford, Marlon Brando, Ömer Şerif, Fatih Sultan Mehmet, Dr. Yıldırım Aktuna, Zeki Alasya, Sakıp Sabancı, Kadir İnanır, Pop şarkıcısı Yaşar, Nurgül Yeşilçay, Deniz Akkaya, Hüner Coşkuner, Kayahan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz