Ana SayfaBurçlarKoç Burcunun Genel Özellikleri

Koç Burcunun Genel Özellikleri

-

Koç Burçları mars gezegeninin ekisi altındadır. Ateş gurubundan olan koçlar pozitif bir yaşam sürerler. Canlı ve hareketli bir burçtur. İçi yaşama sevinci ile doludur. Girişimci olan koçlar yeni maceralara atılmayı severler. Atılgan kişilikleri ile her zaman ön planda olmayı başarırlar. Ön planda olmak çoğu zaman koç burçlarının başına iş açar. Öncülük ve liderlik ruhlarına işlemiştir. Koç çocukları genelde oyun kurucu olurlar. Koç erkekleri iş yerlerinde yönetici olurlar. Koç kadınları eşlerini ve evlerini yönetmek isterler.

Koç Burçları başarıya ve zafere ulaşmayı hedefler. Bunun için çok azimli ve istikrarlı bir şekilde çalışırlar. En kötü huyları ise sabırsız olmalarıdır. Sabırsız olmaları bazı fırsatları kaçırmalarına neden olur. Aceleci oldukları için birçok işi teknik nedenlerle yapamazlar. Aceleci olmaları bazı işlerin olumsuzlukla sonuçlanmasına neden olur.

Koç Burçları salı günlerini severler. 6, 9, 15, 363, 2618 sayıları koçlar için değerlidir. Pırlanta taşlarını severler. Kor kırmızısı ve kan rengi koçların sevdiği renk gurubudur. Manolya, ıtır ve lavanta çiçekleri koçların sevdiği çiçeklerdir. Marşlar ve hızlı müzikleri dinlemeyi severler. Baş ve böbrek hastalıkları ile genelde başları dertte olur.

Koç Burçları asşan ve yay burçları ile kolay anlaşırlar. Yengeç, terazi ve oğlak burçları ile çok iyi anlaşamazlar. Koç burçları meslek olarak politikacı organizatör, konfeksiyoncu, parfümcü, endüstri mühendisi, eleştirmen, ressam, konfeksiyoncu, mizah ve fıkra yazarı olabilirler.

Koç Burçlarından olan birçok ünlü vardır. Ünlü iş adamı Sakıp Sabancı, Ünlü tiyatrocu Zeki Alasya, padişah Fatih Sultan Mehmet, Şarkıcı Neşe Karaböcek, ünlü felsefesi Descart, ünlü şovmen Charlie Caplin ünlü ressam Vicente Van Goh koç burcundan olan ünlülerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz