Ana SayfaModaAksesuarKıyafetlerde Aksesuar Kullanımının Önemi

Kıyafetlerde Aksesuar Kullanımının Önemi

-

Şık giyinebilmek ve bir giyim tarzına sahip olmak günümüzde birçok insanın istediği bir şeydir. Özellikle iş hayatında giyim tarzına dikkat etmesi gereken insanlar, zaman zaman stilistlerden ve moda danışmanlarından bile yardım almaktadır.

Giyilen kıyafetlerin birbiriyle uyumu, kombin yapmanın incelikleri, şıklık konusunda en çok dikkat edilen noktalardır. Fakat bir kombini şık hale getirmek için en çok önem verilmesi gereken noktalardan birinin de doğru aksesuar kullanımı olduğu unutulmamalıdır.

Kadın-erkek fark etmeksizin, aksesuarlar, kıyafetlere mutlaka dahil edilmelidir. Aksesuarlar ile yapılacak küçük dokunuşlar şıklığı ciddi şekilde artıracaktır.

Aksesuar kullanımı kadınlarda küpe-kolye, erkeklerde saat

Kadınlarda aksesuar kullanımı yüzyıllardır varlığını korusa da erkek dünyasına aksesuar kadın modasına olduğu kadar etki etmemiştir. Kadınlarda aksesuar kullanımı deyince ilk akla gelen takı küpe ve kolyedir. Küpe ve kolye kullanırken, en önemli nokta kıyafetinizin sade mi gösterişli mi olduğudur.

Sade kıyafetlerle, büyük, daha gösterişli halka küpeler ve dikkat çekici kolyeler şık bir görüntü oluştururken, daha şatafatlı kıyafetlere ise sade takılarla şıklık katılır.  Kıyafetin şıklığı doğru kullanılan aksesuarlar ile tamamlanır.

Erkeklerde ise son zamanlarda küpenin kullanımı arttıysa da en çok tercih edilen ve kabul gören aksesuar saattir. Erkeklerin saat seçimi, özellikle iş yemeklerinde, toplantılarda ya da takım elbise giyilmesi gereken herhangi bir günde çok önemlidir. Takımın şıklığı mutlaka bir saat ile tamamlanmalıdır. Spor kıyafetler ile de spor saatler takılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz