Ana SayfaModaAksesuarKıyafetinizde Doğru Bedeni Bulmanın 5 Yolu

Kıyafetinizde Doğru Bedeni Bulmanın 5 Yolu

-

Tüm kadınlar zaman zaman kıyafetlerde doğru bedeni nasıl bulacağını merak edebilirler. Gözümüze “fazla” gelmeyecek, görünüşümüze daha fazla güzellik katacak sadece bir sayı. Necibe.com sizin için, doğru kıyafetleri hızlı ve akıllıca bulabilmenizi sağlayacak ipuçlarını araştırdı.

İster internetten isterseniz de normal mağazalardan satın alacağınız kıyafetleri, bu ipuçlarından yararlanarak bedeninizin güzel ve şık görünmesini sağlayan kıyafetleri bu şekilde daha iyi seçebilirsiniz.

Giysilerdeki doğru beden nasıl seçilir?

Normal Mağazalarda

Normal mağazalar kıyafetleri denemek ve size uygun olan doğru bedeni bulmak için her zaman daha pratiktir. Genelde çarşıda gezerken arkadaşlarınızda sizin yanınızda olur ve bu şekilde her zaman ikinci bir görüş size doğru yolu gösterir. Yine de, sizin için doğru olanı bulmak için farklı stilleri ve boyutları deneyin. Bir şey satın almadan önce çeşitliliğin ve denemenin avantajından yararlanın.

İnternette alışveriş

Ürünleri harika fiyatlarla satın almak istiyorsanız internet mükemmel bir çözümdür. Tek olumsuz yanı, bedenlerin ve boyutların şirketten şirkete ve ülkeden ülkeye önemli ölçüde farklı olmasıdır. Alacağınız ürünlerin bedeninize tam geleceğinden emin olmak için aşağıda gösterildiği gibi vücudunuzun boyutlarını ölçmeye çalışın.

Vücut ölçüleri

Vücut ölçüleri, giysilerinizi denemeden mükemmel bir şekilde beden bulmak isteyenler için ideal bir çözümdür.

Tişört ölçümleri

İnternetten bir tişört satın almak istediğinizde, omuzları ve göğsü ölçmeye önem vermelisiniz. Bu ölçümleri bir metre yardımı ile kendi üzerinizde santimetre şeklinde alabilirsiniz. Sonuçlara bağlı olarak, tüm sitelerin boyutları ve bunlara karşılık gelen ölçümleri alacağınız ürünün yanında bulunur. Size en yakın olanı seçmelisiniz.

Pantolon ölçümleri

Pantolonlar için en çok vurgu bel, kalçalar ve uzunluktadır. Bu noktaları yine kendi üzerinizde bir metre yardımı ile ölçtükten sonra, size uygun olan boyutu seçebilirsiniz.

Elbise ölçüleri

Elbisede, çizgisine göre, rahat veya dar, ölçülerinizi göğüs, bel, kalçalar ve vücut tipinize göre en ideal olanı alırsınız. Genellikle, daha küçük veya daha büyük bir beden seçmeniz gerekecektir (dar veya geniş bir çizgi nedeniyle),ürünün bulunduğu sayfada bu bedenler listelenecektir.

Farklı bedenleri deneyin

Normal mağazalarda, kıyafet almadan önce sizin bedeninize yakın olan iki farklı bedeni seçebilirsiniz. Bu şekilde vücudunuza hangisinin daha iyi oturduğunu fazla kırışıklık veya şişlik yapmadığını görerek alabilirsiniz. Kıyafetinizin vücudunuza vereceği ideal şekil vücudunuzu kavrayacak şekilde olmalı ve hatlarınızı belirgin bir şekilde vurgulamalıdır.

Aynadan yararlanın

Mağazalardaki ayna, özellikle de yalnızsanız, çok yararlı bir özellik, çünkü üzerinize “oturmuş” giysileri görebilir ve size uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Sizin için doğru bedeni seçmenizi kolaylaştıracak olan bu 5 ipucunu dikkate aldığınız sürece, internetten istediğinizi satın alabilirsiniz. Normal mağazalarda da, bedeninizi ve kişiliğinizi vurgulayacak doğru olan kıyafeti bulmak için iki beden denemeyi unutmayın.

Yazımızı beğendiyseniz bizi arkadaşlarınıza tavsiye etmeyi unutmayın.

Kaynakediva

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz