Ana SayfaModaKıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken 15 Hata

Kıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken 15 Hata

-

Evrensel stilistlerin önerileri ne olursa olsun, bazen istisnalar vardır. Bazı şirketlerin tema partileri yaptığı olur, bu nedenle kıyafet kuralları oldukça spesifik olmalıdır. Bununla birlikte, kurumsal partilerin iş arkadaşlarınız tarafından kuşatıldığı olaylar olduğunu unutmamalısınız, bu nedenle takip etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Mesele şu ki, izlenimlerimiz sadece insanların davranışlarına değil, aynı zamanda onların zevk ve görünümüne de dayanmaktadır.

Necibe.com, stilistlere göre yaklaşmakta olan bir etkinliğe kıyafet seçerken kaçınmanız gereken güzel bir hata listesi hazırladı.

Maksimum uzunlukta gala elbisesi

Kıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken 15 Hata

Gala elbisesi ya da çok uzun görünen bir elbise, bir film festivalinin kırmızı halıdaki bir ünlüsü değilseniz, kurumsal bir parti için iyi bir seçim değildir. Bu tür partilerin genellikle hareket etmeniz veya dans etmeniz gereken yarışmalara sahip olduğunu ve bu tür elbiselerin çok zorlaştırabileceğini (ve gerçekten uygun görünmediğini) unutmayın.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok seçenek var; mini veya midi elbiseler de çarpıcı görünebilir.

Tamamen Siyah

Kıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken 15 Hata
Aşırılıklara kaçmak ve kıyafetinizin her ayrıntısının siyah olduğundan emin olmak çokta iyi bir fikir değildir. İş arkadaşlarınız gerçekten tarz ve modaya ilgi duymasalar bile, “siyah kadın” hakkındaki izlenim olumlu olmayabilir. Aynı şey, tamamen mavi, kırmızı, sarı ve diğer tüm renkler veya tonlar için de geçerlidir. Parti kıyafetinizi planlarken, yalnızca bir renk seçip kullanmayın.

Tabii ki, klasik bir kıyafet çok güvenli bir seçenektir, ancak aynı zamanda bazı süslemelere ihtiyaç duymaktadır, bu nedenle yapabileceğiniz en iyi şey, resminize parlak ve kontrast renkler eklemektir. Örneğin, aksesuarlar veya ayakkabılar farklı renklerde olabilir.

Kalitesiz Kumaş

Kıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken 15 Hata
Kıyafetlerin ucuz gibi göründüğünde kimse iyi görünmez. İnsanlar çoğunlukla kurumsal etkinliklerde düşük kalitede satenden yapılmış elbiseler ve bluzlar giyerler; çünkü bu tür giysiler onların daha ciddiye alınmalarını sağlarlar.

Kurumsal parti sonunda bir kutlama yapıyorsunuz, bu nedenle iyi kalitede yeni bir kıyafeti dolabınıza koymak için daha iyi bir neden göremiyoruz. Pek çok seçeneğiniz var ve kıyafetiniz herkes tarafından dikkat çeksin istiyorsanız, kıyafetlerinizin ucuz olmasına gerek yok; Kadife bir şey de giyebilirsiniz.

Dar Bir Elbise

Kıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken 15 Hata
Çok sıkı bir elbise çok kısır kalabilir: İnsanların dikkatini yalnızca vurgulamak istediğiniz kısımlara değil, saklamak istediğiniz parçalara (örneğin, iyi bir akşam yemeğinden sonra göbeğinize) yoğunlaştırabilirsiniz. Üstelik, böyle bir elbise, meslektaşlarınızın hangi iç çamaşırı giydiğinizi görmelerinde gerçekten yardımcı olabilir. Bazı insanlar gerçekten böyle şeyler tartışmayı severler.

En iyi kısımlarınızı vurgulayabilecek birçok elbise çeşidi var, ancak sıkı bir elbise kullanmak istiyorsanız kumaşa dikkat edin. Kalın olmalı. Öyleyse, dar giymek hiçte fena bir fikir değil.

Desenli taytlar

Kıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken 15 Hata
Çoraplar söz konusu olduğunda yapmanız gereken en son şey, deseni denemektir. Bacaklarınızın vücudunuzun en güzel parçaları olduğunu düşünüyorsanız bile, stilistler “özel efektler” ile insanların dikkatini çekmeyi önermezler. Aynı şey likra için de geçerlidir. Likralar, iş arkadaşlarınız da dahil olmak üzere herkesin göreceği fotoğraflarda gülünç görünen şeydir.

Mevsime uygun tek renk taytları seçerek bacaklarınızın ne kadar güzel olduğunu kolayca gösterebilirsiniz.

Çok fazla kürk, tüy ve boa

Kıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken 15 Hata
Bu tür giysiler, böyle bir kıyafet konseptine sahip diğer olaylar için daha uygundur. Kürklü tüyler, kurumsal bir organizasyonda iyi görünen kıyafet türü değildir. Onların en kötü yanı, bir partide umutsuz bir şekilde harap olabilmeleridir. Örneğin, biri üzerlerine bir parça balık düşürebilir.

Eğer gerçekten bu malzemelerden hoşlanıyorsanız, küçük aksesuarlarda kürk veya tüy kullanabilirsiniz.

Farklı Desenler

Kıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken 15 Hata
Hiç kimse, kişiliğinizi veya arzunuzu ifade edemediğinizi söylemiyor. Ancak, kurumsal partilerde tevazu sizi incitmez. Stilistler, hayvanlı desenlerin görüntünüzü gerçekten daha ucuza çevirdiğine inanıyor. Bu nedenle, iş arkadaşlarınızın önünde böyle giyinmenizi önermiyoruz. Ayrıca, bazı moda uzmanları, hayvan baskılı giysiler giyen kişilerin birkaç yıl daha eski göründüğünü düşünüyorlar.

Nötr ve daha sakin desenler ve baskılar seçmek, kasıtlı-seksi görünüşünüzle onlara meydan okumak yerine diğer insanlara daha cazip ve güvenilir görünmenizi sağlayacaktır.

Çok fazla vurgu ve küçük ayrıntılar

Kıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken 15 Hata
Karmaşık desenli asimetrik etek, fırfırlı ve yaylı bluz, olağandışı ayakkabılar, birkaç halka ve bilezik, büyük küpeler, muazzam bir kolye – tüm bunlar kıyafet seçiminizde aşırıya kaçmaktan başka bir şey değildir. Ve eğer yukarıdaki her şey parlıyorsa, elde edeceğiniz en iyi karşılaştırma Noel ağacıdır.

Çok fazla şey olduğunda, bakış açınız kararsız olur. Ayrıca, diğer insanlar için belirsiz ve itici olabilir. Daha dengeli görünmeye çalışmalısınız. Örneğin, mücevher söz konusu olduğunda, sadece bir şey seçin: ya büyük küpeler ya da bir kolye yeterlidir, ancak ikisini aynı anda kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Uygun olmayan ayakkabılar

Kıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken 15 Hata
Tüm stilistler, bir kurumsal parti için en iyi tercihin sıradan ayakkabılar ya da ayak bileği çizmesi olduğunu iddia ediyor, yani bunun yerine kışlık botları seçmemelisiniz. Bir seçim yaparken, giymeniz gereken diğer şeyleri temel alın; Örneğin, yüksek çizme ve bir kokteyl elbisesi en iyi karışım değil, ancak yüksek çizmeler ve mini bir elbise mükemmel bir kombinasyondur.

En önemlisi mini eteğinizin çok kısa olmamasını sağlamaktır. “Pretty Woman” ın baş rolündeki Julia Roberts’ın karakterine benzemek istemezsiniz.

Pijama veya spor giyim

Kıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken 15 Hata
Pijama veya spor kıyafetler giymek çok rahattır. Yumuşak kumaşlardan yapılmış geniş pantolon, kazak ve gömlek giymekte bir o kadar güzeldir. Ancak, ne kadar popüler olursa olsun, bir partiye giderseniz, bu giysiler kesinlikle uygun değildir, tabii ki bu bir tema partisi değilse.

Zarif iş tulumu harika bir alternatif olabilir. Sadece şık görünmekle kalmazsınız, aynı zamanda sizi meslektaşlarınızdan ayırırlar.

“Çıplak” bir elbise

Kıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken 15 Hata
Çok açık görünen bir elbise, çalışma arkadaşlarının bulunduğu parti için kötü bir fikir olabilir. Doğal olarak vücudunuzu kolayca gösterebileceğiniz şeffaf bir elbise veya çok açık bölünmeli bir elbise dikkat çekiyor, ancak birlikte çalıştığınız insanların bunları görmesini gerçekten istiyor musunuz? İnsanların geçmemesi gereken belirli çizgiler var ve bunlar da onlardan biri.

İşlemeli elbiseler, etekler ve bluzlar harika bir alternatif olabilir, ancak şeffaf olmadığından emin olun. Hem daha cazip görünüyor hem de kaba değiller.

Çocuk oyuncakları ve aksesuarları

Kıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken 15 Hata
Kurumsal bir partiye gittiğinizde, yetişkinlerin kafalarına kukuleta taktığı ya da ellerinde çocuk oyuncaklarının bulunduğu Noel temasını yaşatmamalısınız. Çocukları eğlendiren bir kişiye benzemek istemediğinizden eminiz.

Artık daha fazla temalı partiler vardır, bu yüzden sahte kronlar, şapkalar ve bıyıklarla bu tür olaylara katılmak tamamen yersizdir. Bu tür olaylar esnasında, bir süreliğine fotoğrafçı için poz verecek bir çocuk gibi hissedebilirsiniz.

Yaz elbiseleri ve bornozlar

Kıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken 15 Hata
Bir “kış” partisine (sıcak bir ülkede değil) gidecek olursanız, yazlık elbiseler veya bikiniler, özellikle şifon gibi yarı şeffaf kumaş türlerinden yapılmış olanları giymeseniz daha iyi edersiniz. Açık ayakkabıları olan bu tür kıyafetler, bu gibi partilerde gerçekten tuhaf görünüyor ve böyle bir elbiseyi kapalı ayakkabılar (çizmeler gibi) veya taytlarla birleştirdiyseniz, imajınız kesinlikle gülünç görünecektir.

Her mevsim için iyi olan kokteyl parti kıyafetlerini seçmelisiniz. İnsanları her zaman hafif ve güzel gösterirler.

Rahatsız Kıyafetler

Kıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken 15 Hata
Kıyafetler kendi başlarına “harekete geçtiklerinde” – fermuarın kendi kendine açılması gibi,  rahat hissetmek ve kıyafetin içerisinde huzurlu hissetmek zordur. Bu partilerin sık sık çok dinamik yarışmalar, danslar ve diğer eğlence türlerini içerdiğini göz önüne alarak, parti kıyafetinizi önceden düşünün.

Giysiler rahat olmalı, aynı zamanda uygun olmalı (renk, şekil ve görünüşüyle). Böylece partiyi daha mutlu hatırlar ve keyif almış olursunuz.

Ofis stili

Kıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken 15 Hata
Bazı insanlar “kurumsal parti” sözcüğünü kelimenin tam anlamıyla kullanıyorlar: İş arkadaşları arasında iş partileri oldukları için günlük ofis kıyafetlerini giymeleri gerektiğini düşünüyorlar. Bu durumda, başkalarından çok “farklı” görüneceğinizi (bazı insanlar farklı görünmeyi hayal ederken bu şekilde değil) düşünüyorsanız yanılıyorsunuz

Ciddi gibi görünmek isterseniz, aksesuarlar veya alışılmadık bir kumaş türü gibi ilginç ayrıntıları olan basit, zarif bir kıyafet seçin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz