Ana SayfaKişisel GelişimKişisel Gelişim İçin Okuyabileceğiniz Kitaplar

Kişisel Gelişim İçin Okuyabileceğiniz Kitaplar

-

Günümüz dünyasında kitap okumanın önemi inkâr edilemez bir gerçektir. Kitap okumak, insanlara birçok farklı konuda faydalar sağlamaktadır. Kitap okuyan insanlar onlarca farklı konularda fikir sahibi olur, hızlı düşünme yeteneği gelişir, algısı açılır, konsantrasyonu artar, hayal gücü ve yaratıcılığı artar. Bu yararlı etkenlerin yanı sıra kitaplar insanların kişisel gelişiminde de gerçekten oldukça büyük bir role sahiptir. Geçmişten günümüze kadar kitaplar her zaman insanların kişiliğinin gelişmesine katkı sağlamıştır.

Kişisel gelişim kitabı okumanın insanlara faydaları nelerdir?

Kitap okumak her zaman insanların kendilerini geliştirme konusunda büyük yardımcısı olmuştur. İnsanların sahip olduğu fikir ve düşünce yapısını, hayal dünyasını, kişiliğini ve hatta davranışlarını etkilemekte en önemli olan kişisel gelişim kitapları, günümüz dünyasında da oldukça ilgi görmektedir. Şimdi ise isterseniz gelin hep birlikte sizlerin de bu konu ile ilgili rahatlıkla okuyabileceğin kitaplarına bir göz atalım ve bir inceleyelim.

Herkesin okuması gereken kişisel gelişim kitapları  

  • Robin Sharma – Ferrari’sini Satan Bilge: Kişisel gelişim kitabı deyince neredeyse akla gelen ilk kitaplardan biri olan Ferrari’sini Satan Bilge, Robin Sharma tarafından kaleme alınmış oldukça başarılı bir kişisel gelişim kitabıdır.
  • Mümin Sekman – Her Şey Seninle Başlar: Okuyan herkese kesinlikle farklı alanlarda bir şeyler kazandıracak olan bu kitap, insanların başarısızlığa uğrama nedenleri üzerinde durmaktadır. Oldukça akıcı bir dile sahip olan bu kitabı herkesin okumasını şiddetle tavsiye ederiz.
  • Ahmet Şerif İzgüren – Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnızca Bir Hayvandır: İlk olarak 2000 yılında piyasaya sürülmüş olan Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnızca Bir Hayvandır kitabı, her yaştan ve her kesimden insana hitap eden oldukça başarılı bir kişisel gelişim kitabıdır. Akıcı bir anlatıma ve anlaşılır bir dile sahip olan bu kitap, insanların başarılı, mutlu, sevgi dolu ve kaliteli bir geleceğe kavuşmak için neler yapması gerektiği konusunda büyük faydalar sağlamaktadır. Bir kez başlayınca kimsenin bırakamadığı, tekrar tekrar okuduğu bu kitabı kesinlikle sizlerin de okumasını tavsiye ederiz.
  • Richard Carlson – Ufak Şeyleri Dert Etmeyin: Amerika’da piyasaya çıktığı ilk günden itibaren yaklaşık olarak 5 milyon satan Ufak Şeyleri Dert Etmeyin kitabı tüm zamanların en başarılı ve en kaliteli kişisel gelişim kitapları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Sade ve akıcı bir dil ile Richard Carlson tarafından kaleme alınmış olan bu kitap herkesin kendinden bir parça bulabileceği muhteşem bir kişisel gelişim kitabıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz