Ana SayfaGündemKısa Mesajla Asla Söylenmeyecek 5 Şey

Kısa Mesajla Asla Söylenmeyecek 5 Şey

-

Yüz yüze görüşme ile telefonda görüşme ve kısa mesaj gönderme elbette ki aynı değildir. Yüz ifadeleri, ses tonu, el kol hareketleri, yani beden dili iletişimde büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle önemli konularda yüz yüze görüşmek her zaman öncelikli olmalıdır. Hele bazı şeyler asla kısa mesajla söylenmemelidir. Bunlar;

1-) “Konuşmamız Gerek”
“Konuşmamız gerek” şeklindeki bir kısa mesaj insanları paniğe sevk edebilecek ve genellikle de olumsuz çağrışımlara sebep olacak bir ifadedir. Nişanlısından bu mesajı alan bir kızın ilk olarak aklına, sevgilisinin kendisini terk edeceği, patronundan böyle bir mesaj alan bir çalışan aklına ise işten çıkartılacağı gelir. Bu nedenle böyle bir mesaj atmak yerine yüz yüze görüşmeyi tercih etmek gerekir.

2-) “Artık Bitti”
Bu ifade de asla kısa mesajla belirtilmemeli. Başarısız bir ilişkinin sonunda böyle bir ayrılığı hiç kimse hak etmez. Bu nedenle sorun ne olursa olsun, ayrılık kararı yüz yüze ifade edilmesi gereken bir karardır.

3-) “Neden Bana Kızgınsın?”
Duygusal içerikli ifadeler de kısa mesaj yoluyla iletilmemelidir. Başta da dediğimiz gibi mimiklerin, ses tonunun önemli olduğu, duygusal ifadeleri yüz yüze belirtmek gerekir. Aksi taktirde yanlış anlaşılmalar meydana gelebilir.

4-) “Mesajımı Aldın mı?”
“Mesajımı aldın mı?”, “Neden cevap vermiyorsun?” tarzındaki mesajlar sizi güçsüz ve çaresiz gösterecektir. Karşı tarafta da güvensizlik hissi uyandıracaktır. O an için müsait olmadığı veya mesajı görmediği için geri dönememiş olabilir. Bunu göz önünde bulundurmakta fayda var.

5-) Hiç Cevap Vermemek
Bir de, gelen mesaja cevap vermemek büyük bir kabalıktır. Kısa bir ifade ile de olsa mutlaka geri dönmek gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz