Ana SayfaMakyajKış Makyajı İçin Öneriler

Kış Makyajı İçin Öneriler

-

Kış makyajı için öneri olarak içinde bulunduğumuz 2016 makyaj trendlerini geride bırakmamak yerine bunlarla beraber rujlarda pembenin pastel tonlarını göreceğiz.

Bu sene 2016 makyaj trendlerinde gördüğümüz ışıltılı aydınlatıcılar kış için vazgeçilmez bir detay. Kaşlarda ise doğallık ön planda olacak. Yüzdeki doğallığı bunlarla sağlarken bakışlarımızdaki çekiciliği dumanlı göz makyaj ile tamamlıyoruz. Kış aylarının vazgeçilmezi olan toprak tonları 2016 makyaj trendlerinde oldukça fazla yer almasına rağmen yüzümüze sıcaklık katmak için tercih ettiğimiz bir kaçış noktası olmaktan kendini alamıyor.

Bunların yanı sıra çeşitli moda devleri kış için tercih edilenlerin dışına çıkıp aykırıda görünse tamamen absürt renkleri bir arada kullanmış. Mavi, mor renkte rujları da oldukça sık göreceğiz. Kaşlardaki doğallığı tamamen nötr bir görüntü sergileyerek ten renginizle eşitleyerek farklı bir görünüm sunabilirsiniz. Bu farklılığı neon renklerle süsleyebilirsiniz.

Yüzünüzü boyutlandırmak için kontürleme tekniğine başvurabilirsiniz. Doğru etkiyi verebilmek için yüzünüzü doğru şekilde kontürleyip aydınlatmalısınız. Dilerseniz kontürlemeden sonra hafif renkte bir allık uygulayabilirsiniz. Yüzünüzün şekline göre aydınlatıp gölgelendireceğiniz bölgeleri doğru şekilde belirledikten sonra bunlara uygun ürünler ile makyajınıza son noktayı koyabilirsiniz.

Gözlerde ise parıltılı farlar kullanıp dikkatinizi o noktaya çevirebilirsiniz. Böyle bir makyaj yaptığınızda dudaklarınızı tamamen soft bir şekilde bırakmalısınız. Dikkati tek bir noktaya çekmeye özen göstermelisiniz.

Ruj seçimleri üstte bahsettiğimiz gibi oldukça farklı tarzları bir araya getiriyor. Mat rujlar kış makyajında önemli bir yere sahip. Canlı renkleri mat formlarda birleştirip kullanıldığında yüzdeki solgunluğu önlemiş oluyoruz. Mat rujların yanı sıra hafif nemli bitişli likit rujlarda kullanmak mümkün. Kırmızı rujlarımızı kış aylarında kullanmaya devam ediyoruz. Kırmızının her tonu kış ayına yakışıyor. İsterseniz koyu bir kan kırmızısı isterseniz canlı bir ateş kırmızısı. Teninize en uygun olanını deneyerek seçebilirsiniz. Koyu kahve ve siyaha yakın rujlarda kış aylarındaki soğukluğa tamamen tarz bir görüntü sergiletiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz