Ana SayfaCilt BakımıKış Aylarında Cildi Korumanın 5 Yolu

Kış Aylarında Cildi Korumanın 5 Yolu

-

Kış aylarında soğuk havanın da etkisi ile cilt problemleri çok daha yaygın olarak görülür. Cilt sağlığı, güzel ve genç bir görünüme sahip olmak için önemlidir. Yazın güneş ışınlarının zarar verdiği cilt, kışın sert ve soğuk havanın etkisi ile zarar görebilir. Peki kış aylarında cildi korumak için neler yapılabilir?

1-) Cildinizi Nemlendirin
Özellikle kış mevsiminde nemlendirici krem kullanmak cilt sağlığı için büyük önem taşımaktadır. Kışın kuruyan cildin nemli tutulması, dökülmelere, kırışıklıklara ve çatlaklara karşı etkili bir yöntemdir.

2-) Su İçmeyi İhmal Etmeyin
Genellikle yaz aylarında yeterli miktarda tüketilen su, kış aylarında ihmal edilmektedir. Kış aylarında su yeterli miktarda su tüketilmesi, hem genel sağlık için, hem de cilt sağlığı için önemli bir faktördür. Cilt bakımı için en kolay ve en etkili yöntem, yeterli miktarda su içmektir. Daha sağlıklı, parlak ve nemli bir cilt için kış aylarında su tüketimine dikkat edilmelidir.

3-) Güneş Işınlarından Korunun
Her ne kadar yaz aylarında olduğu kadar güçlü olmasa da, kış aylarında da güneşten gelen ultraviyole ışınları cilde zarar verir ve kırışıklıkların en önemli nedeni olarak karşımıza çıkar. Kış aylarında güneşe çıkmak ve yeterli miktarda D vitamini almak elbette önemlidir. Ama, kış aylarında da, güneş ışınlarının zararlarından korunmaya dikkat edilmelidir.

4-) Makyajınızı Silin
Bayanların dikkat etmesi gereken bir husus da makyajdır. Aşırı makyaj cilde zarar verir ve kırışıklıklara neden olur. Makyajı silmeden uyumak da, aynı şekilde cilt sağlığına zarar verecektir. Bu nedenle yıl boyunca bu hususa dikkat etmekte yarar vardır.

5-) Beslenmenize Dikkat Edin
Havuç, balık, badem, ceviz, portakal, domates ve yeşil yapraklı sebzeler, cilt sağlığı için yararlı besinlerdir. Yılın her mevsimi olduğu gibi, kış mevsiminde de, cilt sağlığı için dengeli ve sağlıklı beslenmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz