Home Moda Kış Aylarında Beyaz Giymek

Kış Aylarında Beyaz Giymek

0
Kış Aylarında Beyaz Giymek

Eskiden kış aylarında beyaz giyildiği zaman etrafındakiler tarafından tuhaf karşılanırdı. Hatta şöyle bir deyişi de dile getirirlerdi ‘’ fukaranın düşkünü beyaz giyer kış günü ‘’. Bu tarz sözler ile kış aylarında beyaz giyen insanlar tuhaf karşılanırdı. Son zamanlarda ise eski zamanların aksine kış aylarında beyaz giymek moda haline geldi. Kış aylarının en trend parçaları beyaz renklerden oluşuyor. Son modaya göre kış aylarında beyaz giyenler ve bunları iyi parçalarla hoş şekilde kombin edenler moda ikonu haline gelen kişiler oluyor.

Komple beyaz parçalarla yapılan kombinlerin sıkıcı olduğunu düşünebilirsiniz ama farklı kumaş parçalarını bir araya uygun bir şekilde getirebilirseniz o kombin sıkıcı olmaktan çıkıp eğlenceli ve akıcı bir hale gelebilir. Kış aylarında pamuklu dokuları seçmeniz hem sizi sıcak tutar hem de şık bir görünüm sağlar. Kış aylarında beyaz giymeyi tercih edecekseniz dikkat etmeniz gereken önemli nokta ise yaz aylarında giydiğiniz ince dokulu tül ya da şifon tarzında kumaşları tercih etmeyiniz. O parçaları tercih ettiğiniz takdirde ne kadar iyi kombin yaparsanız yapın iyi bir sonuç veremeyecektir.

Şimdiki zamanlarda kot pantolonlar bile kumaş pantolonlar gibi kullanılıyor. Aynı şekilde beyaz Jeanlar de bu furyaya katılmış durumdadır. Eğer kış aylarında beyaz Jean giymek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken belli başlı önemli noktalar vardır. Bu önemli noktalar; Jean dokusuna dikkat etmelisiniz, ince dokular yerine kalın dokular tercih etmelisiniz ve beyaz Jean kombini yaparken doğru kombin yaparken şık bir beyaz üst tercih edip kombini blazer bir ceket ile tamamlayabilirsiniz. Kombindeki hareketliliği uygun takılarla sağlayabilirsiniz.

Kış aylarında beyaz giymeyi tercih etmekler için diğer bir alternatif de beyaz renkli kalem etekler, gömlekler ve onları tamamlamayan bluzlar şık ve etkileyici bir kombin oluşturmanıza yardımcı olabilir. Kombininizi renkli kemer ya da renkli takılardan yana tercihte bulunarak tamamlarsanız gerek ofiste gerekse bulunduğunuz ortamda harika görünebilirsiniz. Unutmayın bu tarz kombinlerin en önemli tamamlayıcıları ayakkabılardır. Ayakkabı tercihinizi de hafif topuklu stilettolar tarafından kullanabilirsiniz.

Beyaz renkli parçalar kullanarak yapabileceğiniz bir diğer kombin ise pantolon ceket gibi takımlardan oluşan kombinlerdir. Klasik olan kombinlere göre daha çok hoş olan bir alternatif olabilir. Pantolon ve ceketin içine gömleğinizi de beyaz giyerseniz ve bu kombini maskülen bir beyaz ayakkabı ile tamamlarsanız çok şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu kombini bir diğer seçenek olarak kombin etmek isterseniz tamamlayıcı parçalarda nude ya da gümüş tonlarında parçalar seçebilirsiniz.

Kış Aylarında Beyaz Giyerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Beyaz giyerken altına giydiğiniz çoraplara dikkat etmelisiniz. Eğer zıtlık yaparak kombin yaratmak istemiyorsanız çorap tercihinizi görünmeyen çorap, ince ve topuksu olarak kullanmalısınız.
  • İç çamaşırınızı dikişsiz ve ten rengi tercih etmelisiniz.
  • Beyazları yıkarken grileşmemesi için özel deterjanlar kullanmalısınız.
  • Dışarıda oturduğunuz yerlerde lekesiz yerleri tercih etmelisiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version