Ana SayfaKişisel BakımKirpiklerinizin Dolgun Ve Uzun Gözükmesi İçin Bakım Önerileri

Kirpiklerinizin Dolgun Ve Uzun Gözükmesi İçin Bakım Önerileri

-

Her kadın güzel görünmek, kendini beğenmek ve başkaları tarafından beğenilmek ister. Dış görünüşün ilk noktası ise gözler ve dolayısı ile kirpiklerdir. Kadınlar bunu çok iyi bilirler. Bu sebeple daha hacimli ve dolgun kirpiklere kavuşmak isterler. Kirpiklerin uzaması ve dolgun görünmesi için yapılacak birçok alternatif yol bulunmaktadır. Öncelikle uyku düzeninin sağlıklı olması çok önemlidir bunun yanında evde ya da güzellik merkezinde çeşitli takviyelerle kirpikler istenen güzelliğe kavuşturulmaktadır.

Kirpikler Nasıl Uzatılır?

Aslında kirpiklerin uzaması ve uzun gösterilmesi şeklinde iki farklı durum vardır. Kirpikleri doğal yollarla uzatmak için öncelikle eğer göze makyaj uygulanıyorsa tamamen temizlenmeli ve gece yatmadan önce kirpiklere badem yağı ile bakım yapılmalıdır. Ancak bazı kişilerin kirpikleri doğuştan azdır. Bu durum sonradan düzeltilememektedir. Bu sebeple dolgun kirpiklere makyaj hileleri ile ulaşmak mümkün olmaktadır.

Uzun Kirpikler İçin Makyaj Hileleri

Makyaj yapmak bir sanattır. Makyaj yapan kişinin öncelikle yüz hatlarını, cilt tonunu iyi bilmesi ve buna göre makyaj tekniği uygulaması gerekmektedir. Kirpikleri uzun ve hacimli göstermek için mutlaka kirpik tarayıcıya sahip olunmalı ve maskara kullanmadan önce kirpik tarayıcı ile kirpikler aşağıdan yukarıya doğru taranmalı daha sonra aynı pozisyonda maskara sürülmeli kuruması beklendikten sonra ikinci kat maskara sürülmelidir. Bunun dışında kirpik kıvırıcılarda işe yaramaktadır.

Ayrıca su geçirmeyen eyelinerları kirpik diplerine sürerek kirpiklerin daha hacimli görünmesi sağlanabilir. Dolgun kirpiklere sahip olmak için bir başka makyaj hilesi ise piyasada uzun ve dolgun gösteren çok kaliteli markaların ürettiği maskaraları kullanmayı tercih etmektir. Doğal yollar ile kirpikleri beslemek için Lokman Hekimlerde bulunan bakım ürünleri ya da yine ünlü bir markanın kaş bakım rimelini kullanmakta işe yarar olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz