Ana SayfaCilt BakımıKırışıklıkları Önleyen Maske Önerileri

Kırışıklıkları Önleyen Maske Önerileri

-

Kırışıklıkları Önleyen Maskeler: Kırışıklıklar yaşlanmanın önlenemez etkileri olarak biliniyordu yıllar öncesine kadar. Yine engellenemez durumda fakat tıbbın geldiği son durumu düşünürsek bu etkiler oldukça yavaşlatılabiliyor. Kırışıklıklar çeşitli medikal estetik işlemleriyle engellenebiliyor hatta oluşan kırışıklıklar bile giderilebiliyor. Ancak tabi ki herkesin medikal estetik estetik işlemlerine verecek parası yok. Eğer siz de o kişilerdenseniz üzülmenize gerek yok. Çünkü kırışıklıkları önleyen maskeler de oldukça etkili.

Cilt Neden Kırışır? Yaş aldıkça cildimiz de yaşlanır ve bu yaşlanma sürecinde vücudun her yerinde olduğu gibi cildin elastikiyeti de azalmaya başlar. Cildin elastikiyeti azalınca esneklik de kaybolur ve derimizin formu zaman geçtikçe bozulur. Elastikiyetini kaybeden cilt hem yer çekimi etkisiyle hem de formunun bozulmasında dolayı sarkmaya başlar. Bu sarkma sürecinde ilk olarak gözlemlediğimiz şeyler ise tabi ki kırışıklıklar.

Yumurta Akı Maskesi: Yumurta akı kırışıklıkları önlemede en etkili ürün diyebiliriz. Yumurta akı cildinizi sıkılaştırmayı ve gençleştirmeyi sağlar. İçinde bulundurduğu yüksek oranda ki proteinle hem cildi sıkılaştırır hem de gözenekleri küçültür. Ancak bu maskelerin düzenli olarak kullanılması şart. Yoksa kalıcı etkilerini göremezsiniz. Ayrıca yumurta kı maskesi cildinizi siyah noktalardan arındırır aynı zamanda sivilce ve akne oluşumunu da önler. Üstelik yumurta akı maskesini uygulamak da oldukça kolay. Yumurtayı kırıp beyaz kısmını ayırıyorsunuz. Bu kısmı çırpıp direk olarak cildinize uyguluyorsunuz. Ayrıca bu maskeyi yumurta akına pirinç unu ekleyerek uygularsanız cildinizde ki lekelerden de zamanla kurtulacaksınız. Bu maske kırışıklıkları önleyen maskeler olarak kırışıklıkları önleme özelliği yanında cildini beyazlatmak isteyen kişiler için de en etkili maskelerdendir diyebiliriz.

Salatalık Maskesi: Salatalık da kırışıklıkları önlemede en az yumurta akı kadar etkili. Salatalık cildi doğal yoldan nemlendirir ve canlandırır. Kırışıklıklara olan etkisini ise cildin elastikiyetini kaybetmesini sağlayan serbest radikalleri yok ederek gerçekleştirir. Bunu ise içinde bulundurduğu C ve K vitamini gibi antioksidanlarla yapar. Salatalık bu iki vitamini içerisinde yoğun olarak bulundurur. Kırışıklıkları önleyen maskeler arasında olan salatalık maskesinin şu şekilde hazırlıyoruz. Salatalığı soyuyoruz ve ikiye bölüyoruz. Ardından bunu ister rendeleyin ister mutfak robotundan geçirin. Robottan geçirmek daha iyi olacaktır. Püre haline gelen salatalığın suyunu bir tülbent yardımıyla süzün. Ve bu püreyi yumurta akıyla karıştırarak cildinize uygulayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz