Ana SayfaKişisel BakımKırılmayan Tırnaklara Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Kırılmayan Tırnaklara Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler

-

Tırnak, insan vücudunun önemli parçalarından biridir. Tırnak yapı gereği çabuk mikrop kapar ve çabuk uzar. El ve ayak tırnaklarının bakımlı olması gerekir. Tırnak bakımlı olduğunda doğal olarak sağlıklı olur. Özellikle kadınlar tırnaklarına bakım yapmayı, onları boyamayı ve bir aksesuar olarak kullanmayı çok sever. Tırnak kırılması ise kadınların en çok korktuğu şeylerden biridir. Kırılmayan Tırnaklara sahip olmak için yapılması gerekenleri araştırıp, tırnaklara en güzel şekilde bakım yapılması gerekir.

Tırnak birçok nedenden dolayı kırılabilir. Tırnağınıza darbe gelmiş veya bir yere sıkıştırmış olabilirisiniz. Bu nedenlerle fiziksel tırnak kırılmaları sık görülen tırnak kırılmalarından bazılarıdır. Bu kırılmalar bazen tırnağın zayıf yapısından dolayı daha sık görülür. Tırnağın sağlam olması için de sağlıklı beslenmenin önemi büyüktür. Vitamin ve kalsiyum değeri yüksek gıdalar tüketilmelidir. A ve C vitaminleri almak önemli bir yer tutar. Ayrıca bol bol su tüketerek de tırnağımızın daha sağlıklı gelişmesini sağlayabiliriz. Sağlıklı beslenme ve bol su tüketiminin dışında tırnağa haftada en az bir kere bakım yapılmalıdır. Böylece tırnak daha sağlıklı uzar ve kırılması engellenir. Oje çıkarmak için kullandığımız aseton gibi kimyasal maddelerin de aşırı kullanımı tırnağın zayıflamasına ve daha çok kırılmasına neden olabilir.

Tırnağın zayıf olması belli sebeplerden dolayı meydana gelebilir veya yapısal bir durum söz konusudur. Bu yüzden tırnağı güçlendirmek gerekir. Limon suyu ve zeytinyağı karıştırarak elde edeceğiniz karışımı hergün tırnaklarınıza uygulayarak daha güçlü tırnaklar elde edebilirsiniz. Tırnağınıza haftalık bakımları yaptığınız sürece kırılmalar yaşamanız en aza indirgenecektir. Bakımsızlık sonucu kırılmaların dışında tırnak mantarı oluşumlarına da sebep olabilir. Böyle bir durum tırnak kırılması veya soyulmasından daha kötü sonuçlar doğurabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz