Ana SayfaBeslenmeKilo Vermenin 9 Kuralı

Kilo Vermenin 9 Kuralı

-

Diyet, başlangıçta büyük bir hevesle başladığımız, birkaç gün sonra bir gün tekrar başlamak üzere bıraktığımız, genellikle korkutucu bir kavramdır. Gerçekçi hedefler olmadığında, diyet ile kilo vermek ne yazık ki yeterli olmuyor. Bu yazımızda, sağlıklı, dengeli ve kalıcı bir şekilde kilo vermek isteyenler için, bu işin 9 altın kuralını listeledik…

1. Karbonhidratları Hayatınızdan Çıkarmayın: Diyet yapmaya karar verildiğinde, genellikle ilk yapılan karbonhidrat alımını kesmektir. Oysa karbonhidratlar, vücudun enerji kaynağıdır. Burada önemli olan, doğru karbonhidratı seçmektir.

2. Yağsız Et Tüketin: Protein almak adına aklınıza gelen her türlü eti tüketmeyin. Sağlıklı beslenmeye karar verdikten sonra, et seçiminde dikkatli davranın ve mutlaka yağsız et tercih edin.

3. Balık Tüketin: Protein oranı en az kırmızı et kadar olsa da, balık genellikle göz ardı edilir. Oysa kalori değeri kırmızı ete göre çok daha yüksektir.

4. Light Ürünlerden Uzak Durun: Piyasada “light” adı altında satılan ürünler, daha fazla yeme isteği uyandırmaktan başka bir işe yaramazlar.

5. Öğün Atlamayın: Diyet yaparken en sık yapılan bu hataya siz de düşmeyin.

Kilo vermenin altın kuralı

6. Egzersiz Yapın: Her gün en azından 30 dakika yürüyün.

7. Bitki Çayı İçin: Başta yeşil çay olmak üzere, hem sizi sakinleştirecek hem de kilo vermenize yardımcı olacak bitki çayları tüketin.

8. Sık Tartılmayın: Kilo vermenin altın kurallarından biridir. Sık sık tartılırsanız, tartıda kilo vermediğinizi gördüğünüz an zayıflamaktan vazgeçebilirsiniz.

9. Akşam Yemeğini Erken Yiyin: Sırf bu kural bile tek başına ayda 2-3 kilo vermenizi sağlayabilir. Akşam yemeğinizi en geç 7’de yiyin ve sonrasında çok acıkmadıkça bir şey tüketmeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz