Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...
Ana Sayfa Beslenme Kilo Almanın Yolları

Kilo Almanın Yolları

-

Birçok kişi kilo vermek için uğraşsa da kilo almak isteyenlerin sayısı yadsınamayacak derecede fazladır. Çok yemek yemek aslında zannedildiği gibi kilo aldırmıyor. En azından kilo almaya çalışanlar için durum böyle. Bazı uzmanlar kilo almaya çalışanların sarf ettiği enerjinin, kilo vermek isteyenlerin sarfettiği enerjiden daha fazla olduğunu söylüyor.

Nasıl Kilo Alınır?

Hızlı kilo almak riskli bir durumdur. Yanlış beslenerek kilo almak sağlık sorunlarına neden olabilir. Kilo alırken bir doktor yardımı tercih edilebilir. Önemli olan kilo almak değil, sağlıklı kilo almaktır. Öncelikle günlük alınması gereken kalori miktarı tespit edilerek, bu miktarın üzerine 400 kalori daha eklenir. Bu şekilde beslenmek 1 haftada 1 kilo aldırabilir.

  1. Egzersiz Yapmak: Egzersiz yapılarak vücuttaki hareketsiz ve istenilmeyen bölgelerdeki yağlanmaların oluşması engellenir ve orantılı bir şekilde kilo alınır. Düzenli yapılan egzersiz, sağlıklı kilo almak için önemli bir yoldur.
  2. Diyet Programı: Yeterli miktarda karbonhidrat, protein ve yağ içeren bir diyet programı ile hızlı bir şekilde kilo alınabilir.
  3. Sıvı Tüketimi: Gün içerisinde 2 litre su tüketmek vücuttaki toksinleri atmada yardımcı olur. Fakat yemeklerden önce ve sonra su tüketmek iyi değildir. İştahı kapttığı söylenir. Yemeklerden önce 1 kadeh şarap içmek iştah arttırıcı bir yöntemdir. Ancak çay ve kahve gibi içeceklerden uzak durmak gerekir. İştah kapatıcı özellikleri vardır. İçmek istenirse de bol şekerli tüketmekte fayda var.
  4. Nişastalı Besinler: Düzenli ve kalıcı kilo almak için abur cubur kesilerek, nişastalı besinler tüketilmelidir. Patates, kırmızı et gibi besinler kilo almaya yardımcı besinlerdir. Fazla yemek yemek kilo aldırmaz, vücudun şeklini biçimsizleştirir.
  5. Sigara: Sigara içmek sağlığa zararlı olduğu gibi iştahı kapatıcı özelliği vardır. Bu sebeple sigarayı acilen bırakmak gerekiyor.
  6. Kalorisi Yüksek Besinler: Fındık, ceviz, kuru üzüm, kadayıf, baklava… vs. gibi kalorisi yüksek olan besinler tercih edilebilir. Meyve suları da yüksek kalori içerir.

Kilo Almak İçin Yapılabilecek Karışım

  • 1 su bardağı süt
  • Bir miktar bal (pekmez de olabilir)
  • 1 adet yumurta

Malzemeler birbirine karıştırılıp, mikserden geçirilir. Günde 1 ya da 2 defa tüketilebilir. Dilerseniz yumurta kullanmayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya yazın

Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...

Eşinizi Anlayın…

Eşinizi Anlamaya Çalışmak Size Kendinizi Anlamanızı Kolaylaştırır. Aşkı, sevgiliniz veya eşiniz hakkında düşünmeniz gereken bazı şeyler. 1 İlk hareketi yapmayı düşünün. 21. yüzyıl, ama genelde...

Seni Yeneceğim ” HAYAT “

Seni Yeneceğim “ HAYAT ” Hayat her zaman bize pembe pamuk şekeri tadında görünmez. Bir sürü inişler, çıkışlarla karşı karşıya kalırız. “Düşmem” der düşeriz, “Şaşmam”...

Sapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

Sapyoseksüel Bir Sevgiliniz Varsa Zekanız Onaylıdır! Bulunduğunuz kişiyle neden çıktığınızı her zaman tam olarak belirleyemeyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, diğerlerinin sizi başlangıçta onlara çeken özelliklerine...

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?Erkekler ve kadınlar eşit muamele görmeyi hak ederken, meselenin gerçeği, iki cinsiyet arasında belirli toplumsal farklılıklar olmasıdır. Bu makale size bu temel...