Ana SayfaSaç BakımıKil Maskesinin Saça Faydası

Kil Maskesinin Saça Faydası

Kil Maskesi...

-

Kil Maskesi ve Saçlar: Gür ve parlak saçlar şüphesiz her kadının hayalidir .Ancak hepimiz sağlıklı saçlara sahip olamayabiliyoruz. Ancak saçlarımızı kaybolan sağlığına kavuşturabilir ve onları gür ve parlak hale getirebiliriz. Saçlara kimyasal bir işlem yapmaya gerek yok. En güzel tedavi edici işlemler doğal yollarla yapılan işlemlerdir. Onun için saç sağlığı için doğal olan bir yöntemden bahsedeceğiz.

Doğal Yollardan Temizlik

Kil  uygulaması özellikle eski zamanlarda oldukça fazla uygulanmaktaydı. Bu maddeyi insanlar saçlarını temizlemek için kullanıyorlardı. Çünkü saçı temizlemede çok etkin bir maddeydi. Şimdilerde kili cilt maskesi olarak kullanıyoruz ancak kilin saça faydalarını bilmiyoruz. Cilt temizleme özelliği ile saçlarda da oldukça etkin bir şekilde kullanılabiliyor.

Kilin Saça Faydaları

Kil saçlar için oldukça etkili bir maddedir. Saçlarınızı etkin bir şekilde temizleyebileceğiniz gibi saçlarınızı da dolgunlaştırabilirsiniz. Kil saçların canlanması sağlayarak onlara parlak bir görünüm kazandırır. Ayrıca yağlı saçlara sahip olanlar için de oldukça etkili. Saçlarındaki yağlanmanın önüne geçmek isteyenler düzenli olarak uyguladıkları takdirde yağlanmanın önüne kolaylıkla geçebilirler. Sert saçlar için de uygulanabilir. Saç kremi uygulamaya gerek kalmadan kil ile saçlarınızı yıkadığınız takdirde yumuşak saçlara sahip olabilirsiniz . Kilin saça faydaları bu kadarla da sınırlı değil. Sık sık kırılan saçlara mi sahipsiniz. Saçlarınızı sürekli kestirmek zorunda mı kalıyorsunuz. Kil ile bunun da önüne geçip sürekli saç kestirmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca saçlarınızı kil ile yıkamaya devam ettiğiniz takdirde saçlarınızdaki kepeklenmenin de önüne geçmiş olacaksınız. Ayrıca saçlardaki sebum salgılanmasını azaltır ve doğal yollarla saç uzatma konusunda en iyi ürünlerden biridir.

Kil Maskesi

Saç için kil maskesi hazırsanız saçlarınızı eski sağlığına daha hızlı bir şekilde kavusturabilirsiniz. Kil maskesi hazırlamak için gerekli olan şeyler süt  ve kil. Kili süt içerisinde iyice karıştırarak saçlarınıza uygulayın. Bu karışımı 20 dakika saçınızda beklettikten sonra iyice durulayın. Bu maskeyi haftada bir kere yaptığınız takdirde kilin saça faydalarını görecek ve saçınızdaki neredeyse bütün sorunlarınızdan kurtulmanız mümkün olacaktır. Kil bu etkisini saç derisinde ki kan dolaşımını artırarak gerçekleştirir. Canlılığını kaybetmiş saçlar kil uygulaması ile canlılığına tekrar kavuşur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz