Ana SayfaModaKendi Stiliniz Nedir? Nasıl Oluşturursunuz?

Kendi Stiliniz Nedir? Nasıl Oluşturursunuz?

-

Günümüzde, İnsanlar gerek günlük hayatında gerekse iş hayatlarında giyim kuşamlarına dikkat etmeye çalışmaktadır.  Giyim konusunda kendi stilinizi yansıtmak ise günümüzde en çok konuşulan konudur.

Kendinize has bir giyim tarzı elde edebilmek için ilk yapmanız gereken, renkleri, renk tonlarını iyi bilmek, hangi mevsimde hangi rengin giyileceğini, hangi rengin hangi renkle uyumlu olduğunu bilmektir. Bununla birlikte dikkat etmeniz gereken diğer önemli noktaysa parçarları kombine etmeyi bilmek ve kumaşlarının kalitesine dikkat etmektir. Bunları yaptığınızda kolay bir şekilde kendi stiliniz oluşur.

Kendi stiliniz için renk uyumunda doğadan yardım alın

 Renkleri doğru şekilde kombin yapabilmek basit bir işmiş gibi gözükse de birçok insan bu işte zorlanmaktadır. Hangi rengin hangi tonlarla uyumlu olduğunu anlayabilmek için doğaya bakmak oldukça yararlı bir yöntemdir. Örneğin sonbahar denince, sarının çeşitli tonları ve kahverengi öne çıkar. Sonbaharda bu renkleri kullanmak oldukça mantıklıdır.

Yaz mevsiminde ise, doğada daha canlı tonlar göze çarpar. Yeşilin çeşitli tonları, mavi, çeşitli kırmızı tonları gibi renkleri kombinleriniz de kullanabilirsiniz. Böylece, kendi stiliniz renk anlamında ortaya çıkmaya başlar. Renk uyumunu sağladıktan sonra geriye kullandığınız ürünlerin kalitesini doğru şekilde seçmek kalır.

Aldığınız bir gömleğin, t-shirt’ün veya pantolonun, çabuk yıpranan, yıkamaya gelemeyen bir yapıda olmamasına dikkat edin. Sadece ucuz olduğu için bir şeyleri almak, size zaman içinde daha fazla soruna yol açacaktır. Doğru parçaları seçtiğinizde, kendi stiliniz zamanla oturacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz