Home Makyaj Kendi Rujunuzu Evinizde Kendiniz Yapın!

Kendi Rujunuzu Evinizde Kendiniz Yapın!

0
Kendi Rujunuzu Evinizde Kendiniz Yapın!

Ruj alırken doğal olması, zararsız olması gibi özelliklere dikkat ederek alırız. Artık bunlara gerek kalmayacak. Çünkü size kendi rujunuzu evinizde kendiniz yapın diye bilgiler vereceğiz.

Bildiğimiz gibi kadınların makyaj çantalarını süsleyen en renkli ürünler rujlardır. Ruj seçimi yaparken renk, marka, fiyat e en önemlisi sağlıklı olması kadınlar için oldukça önemli kriterlerdir. Biz de hem siz evinizde eğlenerek ruj yapın, hem de kendi ellerinizle yaptığınız için güvenle kullanın diye istediğiniz renkteki rujunuzu yapmak için yapmanız gerekenleri sizinle paylaşacağız.

Öncelikle gerekli olan malzemeleri temin edelim; vazelin, ruj, göz farı, kepçe ve ruju içine koymak için küçük kutuya ihtiyacımız var.

Yapmak istediğiniz renkteki rujdan bir parça alarak, kepçenin içerisine koyun. Önceden ayarladığınız ve istediğiniz renkteki rujunuzu da kepçeye ilave edin. Ardından bir çay kaşığı miktarındaki vazelini de rujlu ve farlı karışıma ekleyin. Ocağı açın kepçeyi ocağın üzerine kepçeyi tutmadan ara ara karıştırarak karışım eriyene kadar eritin. Tüm karışım pürüzsüz bir şekilde eridikten sonra küçük bir kutuya dökün. 30 dakika boyunca buzdolabında bekletin ve rujunuz kullanıma hazır. Yeni ve kendi ellerinizle yaptığınız rujunuzu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz artık. Ayrıca ruju buzdolabına koymadan önce dilerseniz içerisine istediğiniz parfümü de sıkabilirsiniz.

Bu yöntem özellikle sevdiğiniz ve istediğiniz ruju bulamayınca kullanabileceğiniz oldukça etkili bir yöntemdir. Ruju isterseniz ruj fırçası ile sürerek kullanabilirsiniz ya da parmağınızla da sürebilirsiniz. Rujun içerisine konulan vazelin sayesinde ruj nemlendirici bir etkiye sahip olmaktadır ve özellikle kış aylarıda çatlamış dudaklara uygulayarak bu soruna çözüm bulmuş olursunuz.

Kendi ellerinizle ve seçtiğiniz malzemelerle yaptığınız bu basit ruju yapmak için siz de kollarınızı sıvayın.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version