Ana SayfaHastalıklarKemik Ağrılarını Giderici Bitkisel Reçete

Kemik Ağrılarını Giderici Bitkisel Reçete

-

Herkesin sorunu olan kemik ağrılarını geçirmek için eski dönemlerden beri doğal yöntemler uygulanmaktadır. Kemik ve eklemlerden kaynaklanan ağrılar için bu noktaların daha güçlü hale getirilmesi gereklidir. Kuşburnu, yeşil çay, zerdeçal gibi bitkilerin karışımı ile hazırlanan bitkisel çay kemik ağrılarını gidermektedir. Kemik ağrısına bitkisel çözüm olarak kurutulmuş halleri de kullanılabilir.

Bitkilerin Özellikleri ve Faydaları

Kemik ağrısı için kuşburnu eski yöntemlerden biridir. Oldukça etkilidir. Kuşburnu çayı yıllardır cafe-restoran ve kahvelerde bile bulunmaktadır. Kemik ağrısı nedenleri saptandıktan sonra düzenli olarak tüketildiği takdirde sağlığı korumaktadır. Kuşburnu eklemler için oldukça etkili ve faydalıdır. Doğada yetişen kuşburnu kemik ve eklemler için birebirdir. Kemik ağrısı için kuşburnu çekirdeği ve kabuğu çok daha etkilidir. Toz kıvamına gelen kuşburnu kabuğu ve çekirdeği tozu kapsül olarak kemik ağrısı için tüketilebilir.

Kemik ağrılarında yeşil çay oldukça etkilidir. Kemik yapısında yaşanan sorunlarda etkili ve tedavi edici görev üstlenmektedir. Aşırı şekilde tüketilmeden normal düzeylerde tüketilmesi oldukça faydalıdır. Kemik ağrısı nasıl geçer diyenler için yeşil çayın önemi üzerinde durmalıyız. Son derece sağlıklı olup kolay bulunabilir özelliğe sahiptir. Brokoli çok güçlü bir antioksidan olup iltihaplarla savaşmaktadır. Kemik ve eklem ağrılarında müthiş faydalı bir besindir. Bol sebze ve brokoli tüketmek kemik ağrılarını da yok etmektedir.

Zerdeçal tadı pek sevilmese de sağlık açısından en faydalı bitkilerden biridir. Anavatanı Hindistan’dır. Diğer adı da Hindistan safranı olarak geçmektedir. Kemik ve eklem ağrıları çekenler için bulunmaz bir nimettir. Zerdeçal kökü toz haline getirilerek de kullanılabilir. Kumaşlara ve yemeklere renk vermek amacı ile de kullanılabilir.

Kemik Sızıları İçin Bitkisel Çay Tarifi

4 ile 10 gram arasında zerdeçal, kuşburnu, yeşil çay üçlüsünden oluşan çay hazırlamak kemikleri hem güçlendirmekte hem de daha sağlıklı olmalarını sağlamaktadır. Kuşburnunun tozu da tek başına bile yeterli olabilen gıdalardan biridir. Kemik ağrısına hangi ağrı kesici iyi gelir araştırmadan önce bitkisel çözümleri denemenizi öneririz. Tozunu yemeklere katarak tüketmek, çaylara karıştırarak içmek de faydalı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz