Ana SayfaModaEm”pati”k Bir Aşk

Em”pati”k Bir Aşk

-

Hayvanlar; doğayı, hayatı birlikte paylaştığımız en önemli yaşam ortaklarımızdır. Dünya onların yanımızdaki ve hayatımızdaki varlığı sayesinde daha güzel, daha yaşanır hale gelir. Sokakları, semtleri, yaşam alanlarını paylaştığımız hayvanlar bazen de evimizin en küçük ferdi olur. Hayvanlar alemi içerisinde özellikle kediler çok daha farklı davranılması ve irdelenmesi gereken mükemmel birer hayat ortağıdır.

Bir kedi edinmişseniz, artık yeni bir hayata başlamışsınız demektir ve o andan itibaren tüm bildiklerinizi unutup kedinizle birlikte yaşayacağınız yeni hayatınızı deneyimlemeniz gerekir. Böyle söylendiği zaman oldukça zorlu ve fedakârlık isteyen bir sorumluluk gibi gözükebilir, ancak bunun yanında kedi sahibi olmanın duygusal ve sosyal anlamda destekleyici birçok yanı vardır.

Em”pati”k Bir Aşk

Kediler size asla yalnız olmadığınızı hissettirirler. Günlük hayatta ne yaşamış olursanız olun, kiminle tartışırsanız tartışın, hayatınızdan kimi çıkartıyorsanız çıkartın, kimi kaybediyorsanız kaybedin evinizden içeri girdiğinizde en yakın dostunuzun orada sizi bekliyor olduğunu bilmek inanılmaz bir güven ve huzur kaynağı olacaktır. Kediler sahiplerini delicesine sever ve kıskanır. Yalnız bırakmamanın dozunu kaçırıp tuvaletin, banyonun kapılarını zorlasalar da evinizi paylaştığınız bir kedi, yalnızlığınızın sonlandığının en büyük kanıtıdır.

Em”pati”k Bir Aşk

Kediniz hayatta en çok sizi önemser

Sizi başkasıyla görmek istemez, başkasıyla ya da başka şeylerle ilgilenmenize itiraz eder, hep en yakınınızda olmak ister. Gün içerisinde eşyalarınızın, yatağınızın üzerinde onu sıklıkla görebilirsiniz. Bir kedi için kurallar yoktur, evin patronu odur ve dahası bunun bilincindedir. Bütün bunları yaparken öyle sıcak ve sevimlidir ki, hayatınızı dünyanın en tatlı patilerinin yönetmesine isteseniz de kızamaz, itiraz edemezsiniz.

Sizinle oynamak, sizinle şakalaşmak, sizinle olmak hatta sohbet etmek… Kedinizin tek istediği sizinle geçirilen zamanlar yani sizsinizdir. Her şeyin yozlaştığı, sıradanlaştığı, duyguların tüketildiği böyle zamanlarda sizi her şeyin üzerinde tutan bir varlığın varlığı, ruhunuza iyi gelecektir. Sizinle her şeyini paylaşmak ister. Uykusunu sizinle uyumak, sevmese de sizin yediğiniz yiyecekleri yemek, televizyondaki görüntüye ayak uydurmak, size sevgi göstermek, sevildiği, korunduğu, ona yuva olan yerde size sevgisini, minnetini ifade etmek kediniz için adeta bir temel görevdir. Vücudunuzdaki çizik ve ısırık yaralarının onun size olan sevgisinden kaynaklandığını, hayatını bir kediyle paylaşmamış insanlara anlatabilmek çok zordur. Onların sizin ayrıcalıklı hayatınızı anlamasını beklemekse neredeyse imkansız.

Kol ve bacaklarını iki yana açıp karnını size açtığında bu size olan güvenini gösterir. Sizden başka hiç kimseye göstermediği davranışlar ve yakınlık başlı başına özel hissettirir. Kediniz sizi dünya üzerinde bir varlığın en çok güvendiği, hatta belki tek güvendiği varlık yapar. Bu muhteşem yaşam ortaklığı da tek bir anlama gelir: Özlemini çektiğiniz her duygunun yerine bir küçük pembe burun, bir çift sevimli pati koyabilirsiniz. Eşyanızın üzerinde uyuduğunda,  uyanana kadar eşyanızı kullanamadığınızda, bedeniniz üzerinde uyuyakaldığında o uyanmasın diye saatlerce uyanık kalabildiğinizde anlayacaksınız ki, kedi sahibi olmak em”pati”k bir aşktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz