Ana SayfaKişisel BakımKaşları Dolgunlaştırmak İçin Bitkisel Öneriler

Kaşları Dolgunlaştırmak İçin Bitkisel Öneriler

-

Güzellik kavramı görecelidir ve moda seneden seneye değişebilir.  Bir dönem ince kaşlar modayken diğer bir dönemde düz kaşlar moda olmuştur. Son dönemlerde ise kaşların dolgun olanı makbul oldu ve aslında dolgun kaşların gözlerin güzelliğini daha çok ortaya çıkardığı anlaşıldı. Eğer sizde kaşlarınızı alarak inceltmişseniz ve seyrek kaşlara sahipseniz kaşları gürleştirmek için birçok yöntem vardır. Bu yollardan en çok kullanılanı ise bitkisel yöntemlerdir. Bu yazımızda kaşları dolgunlaştırmak için bitkisel öneriler konusundan bahsedeceğiz.

  • Daha kalın kaşlara sahip olmak için en sık kullanılan yöntem sarımsak metodudur. Öncelikle kullanmadığınız bir diş fırçası ile kaşlarınıza masaj yaparak kaş diplerinizi açıyorsunuz. Ardından 1 ya da 2 diş sarımsağı ezerek zeytinyağı ile karıştırıp kaşlarınıza sürüyorsunuz ve yarım saat bekliyorsunuz. Beklersen gözlerinizin yanmaması için gözlerinizi kapatabilirsiniz. Bu yöntem kaş kalınlaştırmada en etkili olan yöntemdir ancak hem maska ile uğraşmak istenmediği hem de sarımsağın kötü kokusunun itici bulunmasından dolayı kullanılmak istenmeyebilir.
  • Hint yağı ve badem yağı kaş kalınlaştırmada etkili olan diğer yöntemlerdendir. Bu yağları ayrı ayrı da birleştirerek de kaşlarınıza kulak çubuğu yardımıyla uygulayabilirsiniz. 60 dakika sonra gül suyu ile durulanmalıdır.
  • Kaşları gürleştirmek için fındık yağı da tavsiye edebiliriz haftada 3 gün devamlı uygulandığında kaşların daha dolgun olduğu fark edilecektir.
  • Vazelin de kaşlarınızı kalınlaştırma konusunda işinize yarayabilir metotlardan biridir. Devamlı uygulandığında kaşların dolgunlaştığı görülebilir.

Bu bitkisel yöntemlerin de dışında makyaj teknikleri ve kaş kontürü yöntemleriyle de kaşlarınızda dolgun bir görünümü yakalayabilirsiniz. Kaş kalemleri, kaş farları ve kaş rimelleri bu konuda size yardımcı olabilir. Ancak kaş renginize göre uygun renkleri tercih etmeli ve yüz yapınıza uygun teknikler ile bir kontür uygulamalısınız. Kaşları gürleştirmek için sizlere çeşitli önerilerde bulunduk. Önerilerimiz dikkatli ve özenli bir şekilde devamlı uygulandığında hayal ettiğiniz kaşlara kavuşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz