Ana SayfaKişisel BakımKaş ve Kirpik Bakımı İçin Bitkisel Öneriler

Kaş ve Kirpik Bakımı İçin Bitkisel Öneriler

-

Kaş ve kirpik bakımı için bitkisel öneriler sunmak istiyoruz, zira bu öneriler güzelliğinize doğal ama çarpıcı etkilerde bulunacak. Modern insan abartıyı seviyor aslında, ama doğal esintide olmasını tercih eder halde. Eskiden yay gibi ince olması istenen kaşların artık gür ve kalın forma olması daha estetik bulunuyor. Kirpiklerin uzun ve dolgun olması da bakışların tılsımını arttırıyor. Doğallığı seviyoruz, doğal güzellikten bahsedip duruyoruz. Ama o doğallık da emek istiyor. Hepimiz doğal uzun kirpiklerimiz ve şekil vermede işimizi kolaylaştıracak gür kaşlara sahip olmak istiyoruz. Bu etkiyi yaratmanın pratik ve doğal çözümleri var ve sizlerle paylaşmayı seçiyoruz.

Kirpikler hakkında öncelikle bilmemiz gereken şey şu ki, kirpikler de saçlarımız gibi uzuyor, yıpranıyor ve dökülüyor. Yani bu da demektir ki kirpiklerimiz de saçlarımız gibi özenli bir bakım istiyor. Kirpiklerin az ya da kısa değil, rahatlayın. Kaş ve kirpik bakımı için bitkisel öneriler sunduğumuz bu yazı sayesinde uzun ve gür kirpiklere sahip olabilirsiniz. Kirpikleriniz uzamasını ve güçlenmesini sağlayan mucizevi yağlar var: Hint yağı, kakao yağı,  tatlı badem yağı, zeytinyağı, susam yağı… Dilerseniz iki yağı karıştırıp bir kür haline getirebilir ve öyle uygulayabilirsiniz. Örneğin; tatlı badem yağı ve hint yağını karıştırın, yatmaya yakın yüzünüzü temizleyin ve kurulayın, hazırladığınız kürü pamuklu çubuk yardımıyla gözlere temas ettirmeme dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Bu bakımı düzenli yaptığınız takdirdi bir ayda inanılmaz şekilde kirpiklerinizin uzadığını ve gürleştiğini göreceksiniz.

Kaşınızı yıllarda ince kullandıysanız ve şimdi kalın bir forma geçmesini istiyorsanız kaşınızda yer yer boşluklarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumlarda imdadımıza hint yağı yetişiyor. Hint yağı dökülmeye karşı en güçlü çözümdür. Sarımsak sayısız hastalığa şifa olduğu gibi, sarımsak yağı da kaş dökülmesi için de tesiri olan bir yağdır.  Yılan yağı da, kaşların da kirpiklerin de uzamasını ve çoğalmasını sağlayan bir yağdır. Kaşlara da aynı şekilde pamuklu çubuk yardımıyla hazırlanan kür sürülmektedir. Uyumadan önce sürmeyi tercih ederseniz besleyiciliği için yararlı olacaktır. Kaş ve kirpik bakımı için bitkisel öneriler içerisinden oluşturacağınız kürleri uyguladıktan sonra uyumanızda bir sakınca yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz