Ana SayfaMakyajKaş Şekillendirme (Mikroblading)

Kaş Şekillendirme (Mikroblading)

-

Kaş Şekillendirme: Kaşlar yüzde en çok dikkat çekken yerlerin başında geliyor. Gözlere anlam yükleyen yerler olarak önemli bir rolü olan kaşların düzgün şekillendirilmiş olması bunun için oldukça önem arz ediyor. Kaşlar aslında zamanla modası değişen yerlerden. Bundan 10 sene öncesini düşünecek olursak nasılda ince kaşların moda olduğunu hatırlamış oluruz. Herkeste bir ince kaş sevdası vardır. İnce kaş furyası almış başını gidiyordu. Şimdi o ince kaşları birinde görecek olsak ne laflar ederiz kim bilir. Şimdilerin kaş modası da aslında biraz daha kalın diyebiliriz. Yani aslında normalden de biraz daha kalın. Bunu da çeşitli kaş şekillendirici yöntemler ile gerçekleştiriyoruz.

Mikroblading: Mikroblading ile kaş şekillendirme yöntemi son dönemlerin en popüler uygulamalarından. Aslında dövme işlemine oldukça yakın bir işlem. Ancak dövmeden farklı olarak sadece renk verilmiyor bu işlemde. Kıl tekniğiyle kaş şekillendirici yöntemler arasında olan microblading uygulamasında japon tekniği kullanılıyor. Her bir kıl tek tek çiziliyor ve doğal kaş efekti veriliyor. Aslında derinin altına boya enjekte ediliyor. Ancak burada kıllar tek tek çizildiği için normal kaşmış gibi duruyor ve kendi kaşınızdan ayırt etmesi oldukça zor oluyor.

Zararlı mı? Microblading işlemi esnasında derinin altına boya enjekte ediliyor. Ancak bu boyalar tamamen doğal bitki köklerindeki pigmentten yapıldığı için hiçbir zararı bulunmuyor. Yani kimyasal maddeler içermeyen bu boyayla yapılan işlemler de herhangi bir yan etkiyle karşılaşma oranınız da oldukça düşük. Lisanslı ürünler kullanılıyor işlemde.

Kimlere Uygulayamaz? Bu işlem tamamen zararsız bir işlem olmasına karşın yine de deri altına bir boya enjekte söz konusu olduğu için ve hijyen konusunda dikkat gerektirdiği için kaş şekillendirici yöntemler arasında olan microblading işleminin bazı kişilerde kullanımı önerilmiyor. Bu işlem esnasında iğneler kaşlarınıza batırılıyor ve hafif kanamalar gerçekleşiyor. Onun için kanama ve kanında pıhtılaşma bozukluğu olanlarda uygulanmaması gerekiyor. Ayrıca hamilelerde de kullanılmaması da önemli bir ayrıntı. Bunlar dışında şeker hastaları olanlarda da kullanılmaması temkinli olmak açısından önemli.

Fiyatlar: Microblading uygulaması kaliteli bir yerde yapılacaksa eğer 1000 tl’den başlıyor fiyatlar. Ancak uygulanan yere göre fiyatlar 1500 tl’yi de bulabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz