Home Estetik Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Estetiği...

0
kaş kalınlaştırma

Kaş Kaldırma Ameliyatı: Kaşlar yüzümüzde oldukça dikkat çeken bir bölgedir. Gözlerdeki ifadenin daha anlamlı olması için yüze uygun bir kaş modeli tercih edilmelidir. Ancak düşük kaş yapısına sahip kişiler maalesef ki ne kadar güzel bir kaş modeli tercih etseler de düşük olan kaş yapılarından dolayı yorgun ve kötü olan görüntülerinden kurtulamazlar. Bu kişiler düşük olan kaşlarını düzeltedebilmeleri için çeşitli botoks ve dolgu uygulamaları yapabilirler. Ancak bu işlemler maalesef geçici olarak etki etmektedirler ,kalıcı bir etki isteniyorsa düşük olan kaş yapılarına sahip bireylerde kaş kaldırma ameliyatı yapılamalıdır. Kaş kaldırma ameliyatı ile düşük olan kaşlar kalıcı bir şekilde kaldırılır.

Kaş Kaldırma Kimlere Uygulanır?

Kaş kaldırma işlemi ergenlik dönemini atlatan herkes de uygulanabilir ancak kaş kaldırma ameliyatı uygulamak için kaşlarınızın gerçekten düşük olduğundan emin olmalısınız.

Ameliyat Şart Mı?

Eğer ki kaşlarınızın düşük olduğunu düşünüyor ve kaşlarınızı kaldırmak istiyorsanız bunu kaşlarınızı aldırarak ve çeşitli işlemleri yaptırarak (microlabing vb) sağlayabilirsiniz. Ancak bu çok düşük kaşlı olan kişilerde tatmin edici bir sonuç vermeyebilir. Bu şekilde tatmin edici bir sonucu alamayacak kişilerde hem de sonucu kalıcı bir şekilde elde etmek isteyen kişilere kaç kaldırma ameliyatı uygulanması gerekir. Kaş kaldırma iyi bir Plastik Cerrah değerlendirmesi sonucunda karar verilmesi gereken bir ameliyattır. Ayrıca kaş kaldırma ameliyatı ile gözlere kedi gözü ifadesi verilebilir. Yabancılardan Madonna’nın Türklerden ise Şeyma Subaşı’nın başvurduğu bu ameliyat gözlere çekik bir ifade katar. Gözlere verilen bu çekik ifade ile bakışlar daha da anlam kazanır. Yani kaş kaldırma ameliyatı ile göz yapınız da değişiklik gösterir.

Ameliyat Öncesi Ve Sonrası

Kaş kaldırma genel veya lokal anestezi ile yapılır. Ameliyat bir saate yakın sürebilmektedir . Kaş kaldırma ameliyatı cerrahi bir müdahale olduğu için mutlaka konusunda uzman kişilerce yapılmalıdır. Aksi takdirde hem enfeksiyon kapabilir hem de kötü bir kaş yapısına sahip olabilirsiniz. Ayrıca ameliyat öncesi anestezi alınacağı için bütün tahliller eksiksiz olarak yapılmalıdır. Kaş  kaldırma ameliyatı sonrası hastanede kalmanız gerekmemektedir. Aynı gün taburcu olabilirsiniz ,günlük hayata ise iki üç gün içinde dönebilirsiniz. Ameliyattan sonraki ilk iki üç gün morluk ve şişlik yaşayabilirsiniz. Ancak bu sorun sadece iki üç gün süren bir sorundur.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version