Ana SayfaDiyetKarpuz Peynir Diyeti

Karpuz Peynir Diyeti

-

Son yılların popüler diyetlerinden olan karpuz peynir diyeti herkesin de tercihi olmuş durumda. Karpuzun son yapılan bilimsel çalışmalarında kalp ve prostat sağlığı için büyük rolü olduğu aynı zamanda kemik sağlığı için de oldukça faydalı olduğu anlaşıldı. Karpuz diyeti yapanların yorumları da kısa sürede sağlıklı şekilde kilo verildiğini gösteriyor. Karpuz aynı zamanda fazla miktarda su içerdiği için özellikle spor yaparak diyet yapanlarda su ihtiyacına cevap vermektedir. 150 gram karpuz ise ortalama 45 kalori karşılamakta. Karpuz diyeti yorumları hem bu mükemmel lezzeti yiyip hem de kilo verilebileceğini göstermektedir. Proteinli yiyecekler daha uzun süre sindirilmekte olup karpuz yanında tüketilen peynir ise kan şekerinin daha yavaş yükselmesini ve daha yavaş düşmesini sağlamaktadır.

Karpuz Diyeti Nasıl Uygulanır?

Karpuz diyet programı sağlık sorunları olmayan, 25 ile 35 yaş arasında olan, aktivite düzeyi oldukça düşük olan kadınlar için örnek menüdür. Kahvaltıda 1 su bardağı süt ve 8 yemek kaşığı dolusu ölçüsünde müsli yer almaktadır. İlk ara öğünde 1 tane şeftali ya da 4 kayısı, 1 incir yer almalıdır. Öğle menüsünde bir boydan karpuz dilimi 200 gram olarak tüketilebilir. 1 dilim tam buğday ekmeği, 1 dilim beyaz peynir de menü de yer almaktadır. 2. ara öğünde 1 kutu süt ya da meyveli yoğurt veya 15 fındık, 1 kutu ayran veya 3 adet tüm ceviz yenilebilir. Bu menüleri tercih etmeyen kişiler ise 3 adet tam ceviz ya da yoğurtlu semizotu salatası kullanılabilir.

Akşam yemeğinde ise 2 köfte büyüklüğünde et veya tavuk, balık eti 100 gram ve ızgara olarak tüketilebilir. Bol salata tüketimi önerilmektedir. 1 dilim tam buğday ekmeği de menüde yer almakta. 3. ara öğünde ise 1 dilim beyaz peynir, 1 büyük boydan 200 gram karpuz dilimi tüketilmesi gerekmektedir. Karpuz diyeti nasıl yapılır diyenler için su ihtiyacının günlük %20 oranını karşıladığını belirtmemiz gerekmektedir. Kısa sürede hızla sağlıklıca kilo vermek gerekmektedir. Uyumadan yaklaşık 2 saat önce yeme kesilmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz