Ana SayfaKişisel BakımKarnınızı Sıkıştırmak İçin Öneriler

Karnınızı Sıkıştırmak İçin Öneriler

-

Geçmişte ve günümüzde kadın ve erkek bütün insanlar sıkı bir vücuda sahip olmak ister ve bu sıkı vücudu elde etmek ve bu durumu devam ettirmek için yoğun bir uğraş içerisine girer. Göbek sıkılaştırma hareketleri, çeşitli diyetler ve bitkisel karışımlar bu iş için en ön planda olan durumlardır. Vücudunuzun formda bir görüntüde olmasını ve sıkı bir şekilde formunu korumasını istiyorsanız ilk yapmanız gereken yediklerinize dikkat etmek ve düzenli spor yapmaktır. Bu yazımızda size bazı sıkılaştırıcı egzersizlerden bahsedeceğiz. Bu egzersizleri düzenli bir şekilde devam ettirdiğinizde, vücudunuzun ve özellikle de göbek bölgesinin daha sıkı bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz.

Göbek sıkılaştırma hareketleri, karın kaslarını çalıştırarak sarkık görünümü gidermeye ve bu bölgenin daha sıkı bir görünüme sahip olmasını sağlar. Bu egzersizleri kısaca anlatalım.

PLANK

Yüzüstü yere uzanarak şınav pozisyonu alın. Dirseklerinizi bükerek 90 derecelik açı ile yere yerleştirin. Yere sadece dirsekleriniz, ön kol kısmı ve ayak parmak uçları yere değecek şekilde bir pozisyon almalısınız. Vücudunuzu dümdüz olacak şekilde bir pozisyonda olmalısınız. Kalça ve karın kaslarınızın kasıldığını hissedin ve bu şekilde dümdüz bekleyin. Karın ve kalça kaslarınız iyice kasılana kadar bekleyin ve yeterli gördüğünüz durumda bırakarak bir süre dinlenin. Bu egzersiz türünü mümkün olduğu kadar yapmaya özen gösterin.

AIR SQUAT

Squat vücudun hemen hemen bütün kaslarını aynı anda çalıştıran temel bir egzersiz türüdür ve göbek sıkılaştırma hareketleri olarak da sıklıkla uygulanır. Ayrıca kalça kaslarını da etkin bir şekilde çalıştırır. Bu egzersiz için ayakta durun ve ayaklarını omuz genişliğinde açarak elinizin parmak uçları karşıya bakacak şekilde pozisyon alın. Yavaş hareketlerle çömelin ve kalkın. Burada önemli olan çömeldiğinizde kalçalarınız dışarıya çıkmalı ve gövdeniz dik bir pozisyonda olmalıdır. Çömelirken nefes alarak kalkış esnasında nefes vermelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz