Ana SayfaHastalıklarKarın Şişliği Ağrısı Nedir?

Karın Şişliği Ağrısı Nedir?

-

Karın bölgesinde meydana gelen şişkinlik durumudur. Karında dolgunluk ve gerginlikler meydana gelir. Sindirim sistemi bozukluğundan kaynaklanır. Bağırsak gaz artışına bağlı olarak ortaya çıkar. Rahatsızlık görüldüğünde mutlaka uzman doktora görünmek gerekir. Karın şişliği önemli hastalıkların habercisi olabilir. Bitkisel tedavi yöntemleri ile karın şişliği önlense de mutlaka gerekli kontroller ve sağlık taraması yapılmalıdır.

Karın Şişliği Ağrısı Sebepleri Nelerdir?

Midede meydana gelen mide gazları karın şişliğine neden olur. Sebep olan etken belirlenmeden tedavi süreci başlamaz. Sindirim sisteminde meydana gelen düzensiz çalışmalar karın şişliğini arttırır. Vücut düzgün sindirim yapamaz hale gelir. Vücuttaki sülfür bileşenlerin gaz oranının artması karın şişliği durumunu tetikler. Gazlar bağırsak kanalında birikerek karın şişliğine neden olur. Aşırı yemek yemek karın şişliğini arttırır. Bağırsak kanalında yaşanan tıkanmalar da karın şişliğine neden olur. Kabızlık durumunda da görülebilir. Regl öncesi ve sonrası strese bağlı olarak karın şişliği yaşanabilir. Bağırsakta bulunan parazit ve virüsler de karın şişliğinin bir nedenidir. Menapoz döneminde kadınlar da karın şişliği durumu yaşarlar.

karın şişliği

Karın Şişliği Teşhis ve Tedavisi Nasıl Yapılır?

Karın şişliği yaşayan kişiler beslenme düzenine çok dikkat etmesi gerekir. Özellikle yüksek lif içeren gıdalar tüketmelidir. Bitkisel tedavi yöntemleri ile karın şişliği düzeltilebilir. Bağırsakları temizleyen besinler tüketmek gerekir. Beslenme alışkanlığı bir düzene oturtulmalıdır. Sindirimi kolay olan besinler alınıp kabızlık durumundan kurtulmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz