Ana SayfaEstetikKarın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın Germe Operasyonu...

-

Karın Germe Ameliyatı: Her kadının hayalidir düz ve sıkı bir karın ancak zamanla vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi karın bölgesindeki derimizde sarkar. Ayrıca kadınlarda hamilelik gibi durumlardan dolayı karın bölgesinde deformasyonlar meydana gelir. Sürekli kilo alıp vermeye bağlı olarak karın derisi şekil bozukluğuna uğrar. Bu durum egzersizle de zor geçer. Günümüzde tıbbın geldiği noktada karın germe ameliyatı ile deformasyona uğrayarak  şekli bozulmuş karın derisi düzeltilmektedir.

Nedir? Karın germe ameliyatının bir diğer adı abdominoplastidir. Bu ameliyatla karın duvarındaki fazla deri ve yağ dokusu çıkarılır. Bu bölgedeki kendini bırakan kaslar sıkıştırılarak karın duvarı yeniden  şekillendirilir. Karın germe ameliyatında karın bölgesindeki mevcut olan yağın durumu,cildin esnekliğini ve sarkmanın durumuna bağlı olarak ameliyat üç değişik şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Kimlere uygulanmalıdır? Karın germe ameliyatı bir cerrahi operasyondur. Operasyonu gerçekleştirmek için en uygun adaylar ise fazla miktarda sarkmış deri ve yağ dokusu olanlardır. Ancak ameliyatı olmadan önce fazla kilolarınızı diyet ve egzersizler ile vermeniz gerekir. Çünkü bu ameliyat karın bölgesindeki yağlarını diyet ve egzersizler ile verememiş kişiler için yapılır. Zaten bir cerrahi operasyon olduğu için zor bir işlemdir ve sonrasında birkaç hafta da olsa sıkıntılı bir dönem sizi beklemektedir. Ammeliyat sonrası zorlu süreci yaşamak yerine eğer ki durumunuz egzersizlerle düzeltilebilecek ise  bu yöntem sizler için tabii ki daha kolay olacaktır. Zaten ameliyat sonrası cildinizde iz kalacağı için diyet ve egzersizlerle bu bölgedeki sorunlardan kurtulabilecekken  karın germe ameliyatına başvurmak mantıksız olacaktır. Karın germe ameliyatı kadın erkek fark etmeden her iki cinsiyete de uygulanabilir. Ancak daha çok kadınlarda uygulanıyor. Çünkü kadınlar hamilelik süreci yaşarlar ve bu süreçte karın derisi oldukça büyük oranlarda şişip bir anda indiği için o bölgedeki derinin sarkmamasi da her zaman mümkün olmayabiliyor.

Ameliyat sonrası: Ameliyat sonrası hasta aynı gün eve çıkabilir. Ancak bir gün hastanede kalması daha iyi olacaktır. Ameliyattan 3-4 gün sonra hasta günlük yaşantısına devam edebilir. İşe başlamak için ise en az 2 hafta beklenmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz